Coinbase’de binlerce müşteriyi etkileyen güvenlik açığı

Coinbase’in şifreler dahil olmak üzere, yaklaşık 3500 müşterisine ait bilgilerin şirketin dahili sunucu günlüğünde düz metin olarak saklandığı ortaya çıktı.

San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase, 3420 müşterisini etkileyen bir güvenlik açığı keşfettiklerini bildirdi. Şirketin açıklamasına göre, bu müşterilerin şifreleri dahil olmak üzere kişisel bilgileri şirketin dahili sunucu günlüğünde düz metin olarak saklanıyordu.

Hatayı düzelttiğini ve bilgilere dışarıdan herhangi bir erişimin olmadığını bildiren Coinbase, yine de müşterilerine e-posta ile ulaşarak şifrelerini değiştirmelerini istedi.

Coinbase’in dünya çapında 30 milyondan daha fazla kullanıcısı bulunuyor.

Benzer bir güvenlik açığı, geçtiğimiz ay popüler kripto para ve hisse senedi alım satım uygulaması Robinhood’da da meydana gelmişti. Uygulamadan kaynaklanan bir hata nedeniyle kullanıcıların giriş bilgilerinin şifrelenemediği ve bir süre düz metin olarak tutulduğu açıklanmıştı.

Son dönemde borsalar ve kripto para platformları güvenlik açıklarıyla sıkça gündeme geliyor. Yakın zaman önce Binance’e kimlik doğrulaması için gönderilen belgeler çarşaf çarşaf bir Telegram kanalında yayınlanmıştı. Ayrıca daha yakın tarihli bir başka haberde, Huobi’nin kullanıcılarına ait bilgilerin karanlık ağda satılığa çıkarıldığı yazıldı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: