Coinbase, yükseliş ve düşüş dönemlerinde yatırımcı davranışlarını açıkladı

Önde gelen kripto para borsası Coinbase, boğa ve ayı dönemlerinde müşterilerinin davranışlarına ilişkin bir yazı yayınladı. Buna göre, borsanın kullanıcılarının yüzde 60’ı işe ilk olarak Bitcoin alarak başlıyor ancak sadece yüzde 24’ü Bitcoin’de kalıyor. Bitcoin yatırımlarında başarılı olduklarını görenler, mümkün olan diğer kazanç kapılarını arıyorlar.

Coinbase’in açıkladığı son veriler, yatırımcıların çoğunun, boğa sezonlarında Bitcoin’den altcoin’lere geçtiğini gösteriyor.

Coinbase’in çarşamba günü bir blog yazısında paylaştığı verilere göre, borsanın kullanıcılarının yüzde 60’ı ilk olarak Bitcoin alıyor ancak bu kitlenin sadece yüzde 24’ü BTC’de kalmayı tercih ediyor. Kullanıcıların yüzde 75’i ise Bitcoin’in yanında, özellikle de boğa sezonlarında Ether ve Litecoin gibi diğer coin’leri de satın alıyor.

Coinbase konuyla ilgili bilgi paylaşımında, “İnsanlar önceki kripto para yatırımlarında (Bitcoin yatırımları) başarılı olduklarını gördükleri zaman mümkün olan diğer kazanç elde edilebilecek kategorilere geçiş yapmayı tercih ediyorlar (2017 boğa sezonunda olduğu gibi). Tabii ki bunun tersi de mümkün. 2018 ve 2019 yıllarında olduğu gibi fiyatlarda düşüş gerçekleşir ve piyasayı korku kaplarsa, güvenli liman olarak BTC’ye geri dönüş yapılıyor.” açıklamasını yaptı.

Coinbase ayrıca, volatilitenin de kullanıcıların BTC-dışı varlıklara geçmesi için bir neden olduğunu ve Coinbase borsasında yeni altcoin’lerin yer almaya başlamasıyla birlikte bu tarz satın almaların arttığını belirterek, “Coinbase yatırımcıları, ortalama olarak BTC dışı varlıkları, göreceli piyasa değerlerinden yaklaşık %3 daha yüksek bir oranda alıp satıyor” bilgisini verdi.

“Bitcoin kral ve bir süre daha öyle kalacak gibi”

Coinbase’e göre, genel tüketici davranışı, kripto endüstrisinin altcoin’lere de destek vermesinin istendiğini gösteriyor. Borsa konuyla ilgili, “Bitcoin kral ve bir süre daha öyle kalacak gibi duruyor. Ancak aynı zamanda bin çiçeğin çiçek açmasının da yolunu açıyor” yorumunu yapıyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: