Coinbase Pro’dan yarım milyar dolarlık Bitcoin daha çıktı

Coinbase Pro cüzdanlarından büyük miktarlarda Bitcoin çıkışı sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Coinbase Pro’ya ait cüzdandan 14 bin 900 BTC’lik bir çıkış olduğunu bildirmiştik ve devamında fiyat birkaç bin dolarlık artış yaşadı. Coinbase’deki bu hareketliliklerle Bitcoin fiyatı arasında bir korelasyon olduğu değerlendiriliyor. Bu hareketliliklerin büyük yatırımcıların OTC (tezgah üstü) işlemleri olduğu düşünülüyor.

Kripto para veri platformu CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju’nun paylaştığı verilere göre, dün öğle saatlerinde Coinbase Pro’dan 15 bin 187 BTC daha çıktı. Mevcut fiyatlarla bu 570 milyon dolar değerindeyken Ki Young Ju, konu hakkında bir yorum da yaparak “Görünüşe göre son zamanlarda çok sayıda OTC işlemi gerçekleştiriliyor.” ifadelerini kullandı.

OTC işlemleri genellikle kurumsal düzeydeki oyuncular tarafından piyasa fiyatını etkilemeden büyük miktarda alım yapmak istendiğinde kullanılıyor. OTC işlemleri ile cüzdanlara çekilen BTC’ler, piyasada gerçekten dolaşımda olan arzı, daha da azaltıyor.

Öte yandan büyük Bitcoin yatırımcılarının sayısı da her geçen gün artıyor. Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, bu yılın başlangıcından bu yana en az 1000 BTC tutulan cüzdanların sayısı, 200’den fazla arttı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: