Coinbase, Ethereum (ETH) sahiplerine OmiseGo (OMG) dağıtacak

Geçtiğimiz günlerde OmiseGo’yu (OMG) listelemeye başlayan ve kripto paranın fiyatının katlanarak artmasını sağlayan Coinbase, platformunda uzun süredir ETH tutanlara OMG dağıtacağını açıkladı.

omisego omg

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, uzun süredir Coinbase hesaplarında ETH tutan kullanıcılara airdropla’la OmiseGo vereceğini açıkladı.

Borsa 7 Temmuz 2017’den bu yana hesaplarında Ethereum tutanlara OmiseGo (OMG) verecek. Popüler bir Ethereum token’ı olan OmiseGo (OMG), bugün işletmelere daha fazla finansal bağımsızlık sağlayan OmiseGo akıllı sözleşme platformuna güç sağlıyor. Projenin birinci ve en önemli amacı, fonların farklı ödeme sistemleri arasında sorunsuz ve güvenli bir şekilde hareket etmesini kolaylaştırmak. Burada asıl hedef geleneksel bankacılık hizmetlerine güvenme ihtiyacını ortadan kaldırarak banka hesabı olmayan kalabalıkların işlerini sorunsuz halletmek.

Bu merkezi olmayan Ethereum Blockchain tabanlı dApp, 2017 yılında da OMG airdrop’u gerçekleştirmişti. O dönem bu coin, Coinbase’de yer almıyordu. Dolayısıyla Coinbase kullanıcıları bu airdrop’tan o dönem yararlanamamışlardı ve borsa, bugün o dönemki kayıpları telafi etmek istiyor.

OMG, Coinbase etkisi ile katlanarak arttı

Bilindiği üzere 25 Mayıs’ta borsa, OMG’yi platformunda, ve IOS ile Android uygulamasında desteklediğinin bilgisini vermişti. Bu açıklamanın ardından ise OMG’ye müthiş bir talep oluşmuş ve token 24 saat içinde yüzde 230’luk bir değer artışı yaşamıştı. Fiyattaki bu yükseliş çok uzun sürmese de kripto para severlerin ve özellikle de Ethereum yatırımcılarının ilgisini çekmeyi başardı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: