Coinbase CEO’suna göre zamanı geldi: “Kağıt para hızla değer kaybedecek”

Kripto paraların halihazırda kritik bir alanda nakitten üstün olduğunu vurgulayan Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, itibari paraların yaklaşan enflasyonla beraber daha hızlı değer kaybedeceğini ileri sürerek “Dünyanın sağlam paraya dayalı küresel bir ödeme sistemine sahip olma zamanı geldi.” dedi.

Önde gelen kripto para borsalarından Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, Bitcoin gibi kripto paraların halihazırda bir yönde nakit paradan üstün olduğuna vurgu yaptı.

Küresel bir sağlık krizinin ortasında fiziksel para kullanımının tehlikesine dikkat çeken Armstrong, kağıt para ve madeni paraların insanlar arasında dolaşımının hiçbir zaman hijyenik olmadığını ifade etti.

Bilindiği üzere, Çinli yetkililer koronavirüsün yayılımını durdurmak için potansiyel olarak enfekte olmuş paraları dezenfekte ediyor veya yok ediyorlar. Diğer yandan Amerika da Asya ve Avrupa’dan gelen dolarları 10 güne kadar karantinada tutuyor.

Ayrıca Armstrong, 21 milyonluk sınırlı arzı gibi Bitcoin’in eşsiz bir başka özelliğinin itibari paraya göre önemli bir avantaj olarak kalacağını belirtiyor.

Coinbase CEO’su, “Günümüzde eşler arası ödeme uygulamalarının çoğu ABD’de ve itibari para birimleri yaklaşan enflasyonla birlikte değerlerini daha hızlı kaybedecek. Dünyanın sağlam paraya dayalı küresel bir ödeme sistemine sahip olma zamanı geldi.” ifadelerini kullanıyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: