Çin’in kripto parasının ilk alıcıları belirlendi: Alibaba, Tencent ve fazlası…

Çin’in merkez bankası tarafından piyasaya sürülecek olan kripto parasının ilk alıcılarının belirlendiği bildiriliyor. Bunlar arasında Alibaba, Tencent ve Union Pay gibi önemli şirketler ve Çin’in en büyük bankaları var.

Çin’in merkez bankası, kripto parasını piyasaya sürmeye hazırlanırken Forbes bugün yedi şirket ve kurumun ilk alanlardan olacağını bildirdi. Habere göre, bu ilk alıcılar grubunda Alibaba, Tencent ve Union Pay var.

Bu şirketlere ek olarak dünyanın en büyük iki bankası Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) ile China Construction Bank (CCB) de devlet tarafından verilecek olan bu kripto parayı alacaklar. Diğerleri ise Bank of China (BoF) ve Agricultural Bank of China (ABC).

Forbes’un kaynakları, bu şirket ve kurumların kripto parayı 1.3 milyar Çinliye ve renminbi ile iş yapanlara dağıtmaktan sorumlu olacaklar. Dahası, Çin’in merkez bankasının parayı sonunda ABD’de harcama yapanlara erişilebilir hale getirmeyi umduğu belirtiliyor.

Ağustos’un ikinci haftasında, ülkenin merkez bankasından bir yetkili, söz konusu dijital paranın 5 yıllık bir araştırma ve geliştirme sürecinin ardından hazır olduğunu açıklamıştı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: