Çin’de Bitcoin fiyatı küresel piyasadan ayrışıyor

Çin OTC piyasalarında Bitcoin, küresel piyasalardan daha yüksek bir fiyatla satılıyor. Önde gelen Çinli bir kripto para uzmanı, bunu bir ayı piyasasında ilk kez gördüğünü söyledi.

Koronavirüs vakalarının ortaya çıktığı ilk ülke olan Çin, yaralarını hızla sarıyor. Ülkede koronavirüs konusundaki iyiye gidişat, yerel kripto para piyasasına da yansımış görünüyor.

Bitcoin yatırım şirketi Primitive Ventures’ın kurucu ortağı Dovey Wan, Çin’de ortalamanın üzerinde fiyatlarla Bitcoin alım satımı yapıldığını bildirdi. Wan, böyle büyük bir farkı teknik anlamda bir ayı piyasasında ilk kez gördüğüne vurgu yaptı.

Dovey 以德服人 Wan @DoveyWan

First time I’ve seen such big Chinese OTC premium during a technically Bitcoin bear market

This can be part of the new paradigm

Resmi Twitter'da görüntüle

15705:24 – 16 Mar 2020Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik51 kişi bunun hakkında konuşuyor

Huobi OTC, OKEx OTC ve LocalBitcoins gibi tezgah üstü (OTC) platformlarda Bitcoin, diğer borsalardan önemli ölçüde daha yüksek bir fiyattan işlem görüyor.

Örneğin, son 24 saatte Huobi OTC’deki ortalama fiyat, 39541 yuandı. Bu, yaklaşık olarak 5650 dolara denk geliyor. Aynı dakikalarda küresel ortalama ise 5330 dolar seviyesindeydi.

Bitcoin bugün küresel piyasalardaki volatilitenin etkisi ile aşağı yukarı sert salınımlar yaşadı. Lider kripto para, gece saatlerinde 5965 dolara kadar çıkarken bugün 4435 doları gördü ve haberin yayına girdiği dakikalarda 5060 dolardan el değiştiriyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: