Changpeng Zhao ve Vitalik Buterin arasında “ölçeklenebilirlik” anlaşmazlığı

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao ile Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, ölçeklenebilirlik problemi konusunda fikir ayrılığı yaşıyor.

Kripto para ve Blockchain dünyasındaki iki büyük isim arasında Blockchain’le ilişkili önemli bir sorun konusunda anlaşmazlık olduğu görüldü.

Mesele, Blockchain’de hız ve kapasite sorununun çözülüp çözülmediği hakkındaydı.

“Hız ve kapasite problemi geçmişte kaldı”

Kripto para borsası Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in Blockchain’in büyük sorunlarından bahsettiği Kanada’nın en büyük haber organı The Star’da yayınlanan bir röportajı kişisel Twitter hesabında alıntılayarak şu ifadeleri kullandı:

“Vitalik ve Ether’i seviyorum ama hız ve kapasite problemi bir yıl önceydi, artık daha yeni Blockchain’lerde bu sorun büyük ölçüde çözüldü.”

“Hiçbir şekilde çözülmüş değil”

Öte yandan Buterin, Zhao ile aynı fikirde değildi. Binance’in CEO’sunun Twitter gönderisini yanıtlayan Buterin, “Bu problem hiçbir şekilde çözülmüş değil. Daha yeni yarı-merkezi Blockchain’lerin bile saniyede gerçekleştirebildiği işlem sayısı yüzlerde; Bildiğim kadarıyla EOS’un ölçeklenebilirlik sorunları vardı” ifadelerini kullandı.

Bu arada Buterin, The Star’a verdiği röportajda Ethereum blok zincirinin neredeyse dolu olduğunu ve Ethereum’un üzerinde işlem maliyetlerinin artmasının yazılımın benimsenmesinin önünü tıkadığını söylemişti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: