Chainalysis bildirdi: Borsalara eşi görülmemiş Bitcoin girişi

Kripto para araştırma şirketi Chainalysis, 9-16 Mart arasında kripto para borsalarının daha önce eşi görülmemiş bir Bitcoin girişi yaşadığını açıkladı.

Kripto para araştırma şirketi Chainalysis, kripto para borsalarının son zamanlarda tarihin en büyük Bitcoin akışını yaşadığını bildirdi.

Şirket, 9 Mart’tan itibaren 8 gün boyunca borsalara toplamda 1.1 milyon adet BTC yatırıldığını, bunun fiyatın derin bir çöküşe geçtiği 13 Mart günü 319 bin ile zirve yaptığını açıkladı. 9 Mart öncesi ise borsalara yılın başından bu yana günlük ortalama 52 bin BTC giriyordu.

Chainalysis’e göre, 9 – 16 Mart tarihleri arasında borsalara ortalamadan 712 bin daha fazla Bitcoin yatırıldı. Bu ekstra girişlerin en az 3’te 2’si borsalardan çekildi ve günlük girişler artık ortalamanın sadece iki katı. Bunu takiben Bitcoin fiyatı da istikrar kazandı.

Hareketliliğin çoğu profesyonellere ait

Chainalysis, borsalarda görülen bu hareketliliğin çoğunun profesyonel trader ve yatırımcılara ait olduğunu belirtiyor. Raporda, 0.1 ila 10 BTC arasındaki küçük transferlerin borsaya girişlerinin 9 Mart’tan beri ikiye katlandığı ve bunun alış ve satış tarafında önemli bir küçük yatırımcı katılımı olduğunu gösterdiği kaydedildi. Bununla birlikte, 10 ila 1000 BTC’lik transferler, borsalara giren ve çıkan BTC’lerin yüzde 70’ini oluşturuyordu.

Borsalara günlük Bitcoin akışı / Borsalara yılın başından beri günlük ortalama Bitcoin akışı, kaynak: Chainalysis

Şirket, son olarak mevcut Bitcoin’lerinin çoğunun nakde çevrilmediğini, bunun çoğu Bitcoin’cinin BTC’lerini elinde tutmaktan memnun olduğunu gösterdiğini vurgulayarak ilave 712 bin BTC’lik girişin tüm BTC’lerin sadece yüzde 5’ini temsil ettiğinin altını çizdi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: