Çarpıcı grafik: Bazı Amerikalılar, hükümetin nakit yardımı ile kripto para alıyor

Bazı Amerikalıların federal hükümetin kişi başına verdiği 1200 dolarlık nakit desteği ile kripto para aldıkları belirlendi.

ABD merkezli popüler kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong’un paylaştığı veriler, Amerikalıların bir kısmının ekonomik destek paketi kapsamında devletten aldıkları nakit para ile kripto para satın aldıklarını gösteriyor.

Armstrong, önceki gün kişisel Twitter hesabındaki bir gönderisinde, Coinbase’deki 1200 dolarlık para yatırma ve alım oranını yayınladı. Buna göre, bu miktardaki para yatırma ve alım işlemleri, son zamanlarda dört kattan fazla artış gösterdi.

Kaynak: Twitter

Bilindiği üzere, ABD hükümeti, koronavirüs nedeniyle yaşanan ekonomik sıkıntıyı hafifletmek amacıyla yakın zaman önce her bir Amerikan vatandaşına 1200 dolarlık nakit desteği sağlamıştı. Vergi beyannamesinde bulunmayan dar gelirli Amerikalılar da nakit yardımından yararlanabiliyor. Ayrıca ebeveynler, çocuk başına ek 500 dolar alabiliyor. Bu yardımlara talep çok büyük. Öyle ki bazı bankaların sunucuları yoğunluğu kaldıramadı ve çöktü.

Planlanan teşvik paketinin toplam büyüklüğü 2,2 trilyon dolardı. Destekler, dünya borsalarının nefes almasını sağladı ve ABD piyasaları başta olmak üzere tüm dünya borsalarında pozitif seyirler görüldü.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: