Büyük yatırım şirketinden kripto paralar için umut veren rapor

Büyük girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz, yakın zaman önce yayınladığı bir raporda, 2017 döngüsünde ortaya çıkan yenilikçi fikirlerin dördüncü yükseliş döngüsünü yaratabileceği ileri sürüyor.

En büyük girişim sermayesi şirketlerinden Andreessen Horowitz; sosyal medya, gelişim ve startup’lar konusunda kripto paraların geçmişteki yükselişlerinin, yatırımcıların ilgisini çekecek yeni bir kripto döngü yaratabileceğini belirtti.

ABD merkezli şirket, 15 Mayıs’ta yayınladığı raporda 2010, 2013 ve 2017’de zirve yapan ve 3 döngü elde eden kripto paraları analiz etti. Şirkete göre; birleşik yıllık büyüme oranları 2010’dan bugüne kadar dalgalı olsa da tüm anahtar göstergelerde istikrarlı bir büyüme gösterdi.

Raporda, “2017 yılındaki döngü; ödemeler, finans, oyunlar, altyapı ve web uygulamaları gibi çok geniş bir yelpazedeki heyecan verici proje yarattı” denildi. Şirket, bu döngüde ortaya çıkan yenilikçi fikirlerin dördüncü yükseliş döngüsü yaratabileceğini, bunun da eğer tutarlı bir yükselme olursa Bitcoin’in fiyatının artmasıyla sosyal medya, geliştiricilik ve startup hareketlerinde ciddi bir artış yaşatabileceğini düşünüyor.

Konuyla ilgili olarak, “Kripto döngüleri karmaşa içinde gibi gözükse de yazılım inovasyonunun temel itici güçleri sayılabilecek kod yazımı, projeler ve start-up’lar uzun vadede kalıcı bir yükseliş sağlamayı başardılar. Teknolojistler ve girişimciler, kripto para sektörünü geleceğe doğru taşımaya devam edecekler. Yaptıklarını takip etmekten büyük heyecan duyuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Yüz milyonlarca dolarlık kripto para fonları

Andreessen Horowitz veya diğer adı ile a16z, kripto paralarla çok yakından ilgilenen bir kuruluş. Şirket, yakın zaman önce çeşitli kripto paralara yatırım yapmak üzere 515 milyon dolarlık bir fon oluşturmuştu. Bu fon, Andreessen Horowitz’in ikinci kripto para fonuydu. İlkinde de 300 milyon dolar toplanmıştı. Şirketin portföyünde Facebook’un liderlik ettiği kripto para projesi Libra başta olmak üzere, MakerDAO, Coinbase ve diğer birçok önemli kripto para şirketi yer alıyor. Ayrıca, Emin Gün Sirer’in kurucusu olduğu AVA Labs de Andreessen Horowitz’ten yatırım alan şirketlerden.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: