Büyük Litecoin saldırısından 300,000 adres etkilendi

Geçtiğimiz günlerde Binance tarafından bildirilen ve Litecoin kullanıcılarını hedefleyen Dusting Saldırısı’ndan yaklaşık 300,000 adresin etkilendiği açıklandı.

İlk olarak kripto para borsası Binance’in bildirdiği, yakın zamanda en büyük dördüncü alternatif kripto para olan Litecoin‘e karşı gerçekleştirilen Dusting Saldırısı’ndan 294,582 adresin etkilendiğini açıklandı.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre, Blockchain veri şirketi Glassnode, dün paylaştığı bir Twitter gönderisinde LTC’ye yapılan saldırıdan 294,582 adresin etkilendiğini tespit ettiğini duyurdu. Şirket ayrıca Nisan ayında da daha küçük ölçekte benzer bir saldırı yapıldığını ekledi.

Glassnode’un kurucu ortağı Jan Happel, sayısız adrese çok küçük miktarlarda coin göndererek gerçekleştirilen saldırının arkasındaki kişinin EMCD.io adlı Rusya merkezli bir madencilik havuzunun sahibi olduğunu ileri sürdü. Happel’a göre, saldırı madencilik havuzunu Litecoin kullanıcılarına tanıtma amacı taşıyordu.

Litecoin’e yönelik Dustung Saldırısı’ndan etkilenen adres sayısını gösteren grafik

Bununla beraber, bunun gibi saldırıların maksadı çok başka olabilir. Örneğin Binance, Dusting Saldırısı’nı, “Bilgisayar korsanı ya da dolandırıcılarının kişilerin özel cüzdanlarına çok küçük miktarlarda coin göndererek Bitcoin ve kripto para kullanıcılarının gizliliklerini kırmaya çalıştıkları yeni bir kötü niyetli faaliyet.” şeklinde tanımlıyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: