Büyük kripto para borsası Upbit’ten para çekmeye güvenlik sınırlaması

Kripto para borsası Upbit, para çekme işlemlerine güvenlik önlemlerinin bir parçası olarak 24 saatlik bir bekleme süresi getirdi.

upbit

Güney Kore merkezli önde gelen kripto para borsalarından Upbit, aldığı kararla, kullanıcı hesaplarını kötü niyetli saldırılardan koruma girişiminin bir parçası olarak kripto para çekme işlemlerine bir sınırlama getirdi.

28 Kasım’dan itibaren yürürlüğe girecek olan yeni kural, bir para çekme talebinden ancak 24 saat sonra yatırılan toplam Kore Wonu (KRW) değerine eşit değerde dijital varlık çekimine izin verecek.

Upbit’ten Cuma günü yapılan açıklamada, “Upbit hesabında bakiyesi 0 won olan bir üye, 1 milyon won yatırır ve 24 saatten önce 1 milyon won değerinde dijital varlık çekme talebinde bulunursa bu işlem gerçekleşmeyecektir. Bu işlemi, para yatırma işleminin üzerinden 24 saat geçtikten sonra kısıtlama olmadan yapabilirsiniz.” denildi.

Yeni kuralın borsanın finansal dolandırıcılıkları önceden engellemesine yardımcı olması amacıyla getirildiği belirtiliyor. Böyle bir gecikme süresi, kullanıcılara bekleyen bir çekme talebi bildirimi aldıklarında dolandırıcıları engelleme şansı verecek.

Bir Upbit yetkilisi, konu hakkında “Finansal dolandırıcılık türlerindeki değişiklikleri daha yakından inceleyerek ve önleyici tedbirleri sürekli güçlendirerek güvenilir bir dijital varlık yatırım ortamı oluşturmayı planlıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: