Büyük kripto para borsası BitMax’ta sistem çöktü

Kripto para borsası BitMax’ta sistem çöktü. Borsaya en az 15 saattir erişim sağlanamıyor ve yapılan açıklamada normal işleyişe geri dönüşün 48 saat sürebileceği belirtildi.

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan Singapur merkezli kripto para borsası BitMax, büyük bir sistem sorunu yaşıyor. Yaklaşık 15 saattir borsaya erişim sağlanamıyor ve yapılan resmi açıklamaya göre ise normal işleyişe geri dönüş iki gün daha sürecek.

BitMax’tan yapılan resmi açıklamada platformun önemli bir AWS hizmet hatasıyla karşı karşıya olduğu, hizmetlerin mümkün olan en kısa sürede tekrar eski haline getirilmesi için AWS ekibiyle yakın çalışıldığı belirtildi. Açıklamada, faaliyetlerin tekrar normale dönmesinin 48 saat süreceğinin öngörüldüğü ifade edildi. BitMax, “Bu süre boyunca kullanıcıların hesap bakiyeleri etkilenmeyecektir ve varlıklar güvendedir.” dedi.

Borsadan son açıklama 10 saat önce yapıldı ve bunun üzerine başka bir açıklama gelmedi.

CoinMarketCap verilerine göre BitMax’ta son 24 saatte yaklaşık 168 milyon dolarlık alım satım yapıldı. Borsa, faaliyetlerine 2018 yılının Ağustos ayında başladı. SimilarWeb verileri, borsanın Ekim ayında 1 milyon 100 bin ziyaret aldığını gösteriyor.

Son dönemde birçok kripto para borsası problemlerle karşılaştı. Geçen ayının ortalarında dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan OKEx, para çekme işlemlerini geçici olarak durdurdu. Borsada, diğer tüm faaliyetler normal şekilde devam ederken kullanıcılar üç haftadır paralarını çekemiyorlar. OKEx’in son açıklamasında platformdaki tüm kullanıcı fonlarının güvende olduğu tekrar vurgulandı ve para çekme işlemlerinin tekrar etkinleştirilmesiyle fonların yüzde 100’ünün çekilebileceğinin garanti edildiği kaydedildi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: