Bu hafta altcoin’lerde öne çıkan 3 gelişme

Bu hafta, Solana (SOL), NEM (XEM) ve Pivx’i (PIVX) ilgilendiren bazı önemli gelişmeler var.

Solana (SOL) – Token’ların kilidi açılıyor

Solana için beklenen tarihe birkaç gün kaldı. 7 Ocak‘ta projeye ilk aşamalarda yatırım yapmış olanların token’larının kilidi açılacak ve SOL arzı önemli miktarda artacak. Arzdaki bu artışın kripto paranın fiyatında nasıl bir etki oluşturacağı merak ediliyor.

NEM (XEM) – Airdrop’a kayıt için son tarih 9 Ocak

2015 yılının Mart ayında piyasaya çıkan blok zinciri platformu NEM’de (XEM) airdrop tarihi yaklaştı. Airdrop’a katılmak isteyen ve en az 100 XEM’i bulunan tüm XEM sahipleri, her 1 XEM karşılığında 1 Symbol (XYM) alacaklar. XEM’lerini airdrop’u destekleyen bir borsa veya cüzdanda tutmayanların 9 Ocak tarihine kadar kaydolup hak talebinde bulunmaları gerekiyor. Şu anda airdrop’u destekleyen önemli borsalar şu şekilde: Binance, OKEx, Gate.io, Huobi, Poloniex, Bitpanda.

Airdrop’a katılım süreci ise NEM’in resmi sitesinde anlatılıyor: https://nemplatform.com/symbol-migration/

Pivx (PIVX) – Yeni SHIELD protokolü devreye alınıyor

Pivx’te yeni SHIELD protokolü, 8 Ocak‘ta devreye alınacak. Protokol, kullanıcılara işlemlerle şifreli mesajlar gönderme ve alma imkanının yanı sıra işlemleri için tam gizlilik sağlıyor. SHIELD ile işlem değeriyle birlikte gönderici ve alıcı verileri gizleniyor. Cüzdan arayüz iyileştirmeleri ve daha birçok geliştirme, 5. versiyon ile kullanıma sunulacak.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: