Bu Çalışma, Bitcoin’in SP 500’e Uygun Değeri için 18000 Doları Gösteriyor

bitcoin

Stok-akış modelini Bitcoin’e uyarlamasıyla bilinen kripto para analisti PlanB, Bitcoin’in S&P 500 Endeksi ile güçlü korelasyonuna dayanarak önemli ölçüde değerinin altında olduğunu iddia ediyor.

Kantitatif analist, FED’in trilyonlarca dolarlık parasal genişleme politikasının hem Amerika’nın öncü endeksini hem de en büyük kripto parayı daha yüksek seviyelere göndereceğini söylüyor:

“Bitcoin hakkında kısa hikaye – Hisse senedi piyasası korelasyonu. S&P 500 2.6 kat arttı (1200 dolardan 3100 dolara), Bitcoin 1900 kat arttı (5 dolardan 9500 dolara). Bitcoin, bir yüksek beta hissesine benziyor. Merkez bankalarının dünya çapında borsaları yukarıya iten trilyonlarca parasal gevşeme parası, Bitcoin’e akıyor gibi görünüyor!”

Analist, S&P 500 ile Bitcoin arasında eşbütünleşik bir ilişki bulunduğunu düşünüyor ve S&P 500’den hareketle BTC’nin şu andaki piyasa fiyatıyla değerinin altında olduğunu vurguluyor. PlanB, gerçeğe uygun değerin 18000 dolar olması gerektiğini ileri sürüyor.

Ayrıca bu denkleme dayanarak PlanB, kendi oluşturduğu Bitcoin’in S2F modelinin fiyat hedefi olan 288,000 dolara ulaştığında S&P 500’ün de yaklaşık 4300 dolar seviyelerinde işlem göreceğini ifade etti.

Ethereum’un kurucusu PlanB’nin ünlü modeline karşı çıktı

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, PlanB’nin ünlü Bitcoin grafiğine karşı çıkmıştı. Buterin, stok-akış modeline katılmadığını belirtmiş ancak Bitcoin’in fiyat artışlarıyla, 4 yılda bir yaşanan arz kesintileri arasında tutarlı bir korelasyon olmamasının, modelin geçersiz olması için yeterli olmayacağını da itiraf etmişti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: