BtcTurk, girişim sermayesi yatırım fonu kuruyor

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, girişim sermayesi yatırım fonu kurmak için hazırlık yaptıklarını açıkladı. Güneri, BloombergHT televizyonuna yaptığı açıklamada, SPK’ya gerekli başvuruların yapılıyor olduğunu söyledi.

BtcTurk CEO’su, “Her zaman olduğu gibi birincil önceliğimiz BtcTurk kullanıcılarının şeffaf ve güvenli bir şekilde farklı kripto paralara ulaşımlarını sağlamak. Bu anlamda hem altyapımızı hem ekibimizi güçlendirmeye devam ediyoruz ancak bunun yanı sıra son dönemde üzerinde çalıştığımız bir girişim sermayesi yatırım fonu projemiz var. Türkiye’de bir portföy yönetim şirketiyle sözleşme imzaladık. SPK’ya da şu anda gerekli başvurular yapılıyor. İlk etapta 25 milyon TL gibi bir varlıkla sermaye piyasası tebliğine uygun olarak Girişim Sermayesi Yatırım Fonu hayata geçirmeyi ve bununla yakın vadede bazı yatırımlar yapmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Hedef bir yılda 100 milyon TL

Güneri, girişim sermayesi fonunda bir yıllık bir vade içinde 100 milyon TL gibi bir büyüklüğe ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti ve fonla ilgili tüm detayların SPK’nın izninden sonra çok kısa zamanda netleşeceğini belirtti. Güneri, sözlerinin devamında “Son sekiz yılda hızla gelişen yeni bir teknoloji alanında oldukça deneyim biriktirmiş bir grubuz. Bu anlamda sadece mevcut işimizi daha ileriye götürmek için değil, aynı zamanda Bitcoin’in, kripto paraların, blok zincirin hayatımıza getirdiği değişim ve dönüşümü daha fazla hissedebilmemiz, farklı deneyimler yaşayabilmemiz için ortaya çıkacak fikirleri desteklemek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: