Brezilya’nın en büyük borsasından Bitcoin için 2020 projeksiyonu

Brezilya’nın en büyük kripto para borsası Mercado Bitcoin, bir numaralı kripto paranın bu sene 15,000 doları göreceğini düşünüyor.

Brezilya’nın en büyük kripto para borsası Mercado Bitcoin, lider kripto paranın bu sene 15,000 dolara vurabileceğini iddia ettiği bir rapor yayınladı.

Raporda, bu olası artışta en büyük etkenin Mayıs ayında 630,000 numaralı blokta gerçekleşecek olan blok ödülü yarılanması olayı olacağı kaydediliyor.

Ayrıca borsanın 15,000 dolarlık öngörüsü, fiyatın bu ay 9000 doların üzerine tırmanmasına da dayandırılıyor. Borsaya göre, son fiyat artışları, yatırımcıların Bitcoin’in fiyatında yıl sonuna kadar artış beklediklerini gösteriyor.

Raporda, merkez bankalarının dijital para girişimlerine de değinilerek “Bu projeler, dijital paraları uygulanabilir hale getirmek için Blockchain teknolojisini kullanmayı düşünüyor ve bu da Bitcoin ile diğer kripto paraların kabulünü daha da artıracak.” deniyor.

Son olarak Mercado Bitcoin, sosyal medya devi Facebook’un kripto parası Libra’nın bu yıl gerçeğe dönüşmeyeceğini, çünkü Libra Birliği’nin birkaç üyesinin örgütlenmeyi terk ettiğini ekledi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: