Borsa değil: 1 milyar dolarlık Bitcoin harekete geçti

Bugün sabah saatlerinde toplam değeri 1 milyar doları aşan 95,404 BTC bilinmeyen cüzdandan bir başka bilinmeyen cüzdana aktarıldı.

Bugün sabahın erken saatlerinde tarihteki en büyük Bitcoin transferlerinden biri olarak kayıtlara geçen işlemde değeri 1.02 milyar dolar olan 94,504 BTC, bilinmeyen bir cüzdandan bilinmeyen bir başka cüzdana taşıdı.

Söz konusu işlemde ilginç olan, aktarımda kullanılan adreslerin hiçbirinin herhangi bir borsa ile ilişkilendirilmemiş olmasıydı. Bu, adresin muhtemelen bir borsaya ait olmadığını gösteriyor.

Whale Alert@whale_alert

?
?
?
?
?
?
?
?
?
?

15 adresten toplanan BTC‘lerin tek bir adrese gönderildiği işlem için ücret olarak 700 dolar ödendi. 94,504 BTC’nin gönderildiği adres, en çok Bitcoin bulunan beşinci adres konumunda. İlk 4’ün tamamı, sırasıyla Binance, Huobi, Bittrex ve Bitstamp’in cüzdanlarından oluşuyor.

Bu transferin nedenini sorgulayan bazı kripto para takipçileri, Bakkt ile ilişkili olabileceğini öne sürdüler. Bakkt, “Bakkt Warehouse” olarak adlandırılan saklama hizmetinin, 23 Eylül’de piyasaya sürülecek fiziksel Bitcoin vadeli sözleşmelerinden birkaç hafta önce, bugünden itibaren Bitcoin kabulüne başlayacağını bildirmişti. Bu büyük transferin aynı gün gelmesi ise dikkat çekiciydi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: