Bloomberg analisti, Bitcoin ve Tesla’yı birbirine benzetti

Bloomberg analisti Mike McGlone, TSLA ve BTC’nin dünyadaki en yıkıcı teknolojiler olduğunu ve ikilinin değerlerinde patlama ve çöküşler yaşamasının şaşırtıcı olmayacağını söyledi.

Bloomberg analisti Mike McGlone, Tesla (TSLA) ve Bitcoin (BTC) arasındaki paralellikleri takip ediyor.

Charting Futures’ın yeni sayısında değerlendirmelerde bulunan McGlone, TSLA ve BTC’nin dünyadaki en yıkıcı teknolojiler olduğunu ve ikilinin önümüzdeki dönemde değerlerinde patlama ve çöküşler yaşamalarının şaşırtıcı olmayacağını söyledi. Analist şu değerlendirmeleri yaptı:

“Belki ikisi de farklı görevlerdeki varlıklar ancak tüm dünya tarafından biliniyorlar ve dünyanın en önemli yıkıcı teknolojilerine teknolojiye sahipler.”

“Tesla geçen sene yüzde 100 artış sağlamıştı ve bu sene de yüzde 70’lik bir yükseliş içinde. Şu an, en büyük çıkışlarından birini yaşadığı 2013 yılına benzer bir performans sergiliyor. Bu yıl, Bitcoin için de müthiş bir yıldı ve BTC’den bu sene de o yıla yakın bir atak görüyor gibiyiz.”

“Ancak şu asla unutulmamalı bunlar aşırı derecede değişken varlıklar ve bu sayede içinizdeki coşkuyu ortaya çıkarıyorlar.”

“Tesla biraz zengin oldu gibi, artık para Bitcoin’e doğru da yönelebilir. Burada önemli olan bir boğa piyasası yaşıyor olduğumuz.”

McGlone, CME Bitcoin vadeli işlem seçeneklerinin piyasaya sürülmesinin BTC’nin yıla güçlü bir şekilde başlamasında kilit bir rol oynadığını söylüyor. Bitcoin’in ekonomik ve politik belirsizliğe karşı küresel bir yatırım aracı olarak görülmesi beklentisine gelince McGlone, en büyük kripto para biriminin bir “risk off” aracı olarak güçlü gözüktüğünü belirtiyor.

McGlone, “Korona virüsü endişelerinin tam ortasında hisse senedi fiyatlarının düşmesiyle tetiklenen Bitcoin fiyatları, kripto paraların ‘risk off’ aracı olarak kabul edildiğinin bir göstergesi. Borsalarda yaşanması muhtemel bir düşüşte Bitcoin durumdan başlıca faydalanan varlık olarak ön plana çıkıyor.” diyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: