Blockstream yöneticisi: Ethereum teknolojik bir çıkmazda

Blockchain teknoloji şirketi Blockstream’in yöneticilerinden Samson Mow, Ethereum’un teknolojik bir çıkmazda olduğunu belirterek “Ne kadar çok kullanılırsa o kadar çabuk ölecek” dedi.

Ether, Bitcoin karşısında 2017’nin Mart ayından bu yana görülmemiş seviyelerde yer alıyor. Ocak 2018’de 0.15 BTC eden bir ETH, bugün yalnızca 0.018 BTC değerinde. Buradan bakıldığında Bitcoin’e karşı %88’lik bir değer kaybı olduğunu söylemek mümkün.

Ethereum’un şu anda yüz yüze olduğu en önemli sorun ölçeklenebilirlik. Ekip, bunun üstesinden gelmek için var gücüyle çalışıyor ve başarıya ulaşıp ulaşamayacakları merakla bekleniyor.

Ethereum’un mevcut durumunun ışığında Bitcoin geliştirme şirketi Blockstream’in yöneticilerinden Samson Mow, dün kişisel hesabında çarpıcı bir yorumda bulundu.

Mow, ne kadar çok kullanılırsa o kadar çabuk öleceğini iddia ederek Ethereum’un teknolojik bir çıkmazda olduğuna inandığını yazdı.

Etherscan’in verilerine göre, thereum ağının kullanım seviyesi, bir kez daha yüzde 90’a çıktı. Bu, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in geçtiğimiz haftalarda Kanadalı bir yayın organına verdiği röportaja göre daha yüksek işlem maliyetlerine yol açabilir.

Samson Mow’un bu ifadeleri yazarken alıntıladığı Bloomberg haberinde ise ağ kapasitesindeki bu azalmanın Tether’in USDT’nin bir kısmını Bitcoin tabanlı OMNI’den Ethereum’a geçirmesinin bir sonucu olduğu belirtiliyor. EthGasStation’a göre Tether akıllı sözleşmesi, bir dönem Ethereum ağını tıkamakla gündeme gelen CryptoKitties’ten 17.5 ve önde gelen Ethereum tabanlı merkeziyetsiz borsa IDEX’ten de 6 kat daha fazla ücret ödüyor.

Mow, zincirin bu kadar fazla kullanılmasının potansiyel düşüşü hızlandıracağını öngörüyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: