Blockstack CEO’sunun müjdesi, STX’te yüzde 30 fiyat artışı getirdi

Yeni blok zinciri, 2021 yılının başlarında hayata geçtiğinde STX, ABD’li yatırımcılar tarafından alınıp satılabilecek. Bu müjde, STX’in fiyatının yüzde 30 oranında artmasını sağladı.

muneeb ali

2021 yılının başlarında Stacks 2.0 blokzincirinin hayata geçmesiyle Blockstack PBC token’ı STX, ABD’li yatırımcılara açılabilecek. Burada en önemli şart ise, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC’in bu token’ı bir menkul kıymet olarak kabul etmemesi…

Kullanıcıların kendi verilerini ve kimlik bilgilerini kontrol etmelerini sağlayan bir merkeziyetsiz hesaplama platformu olan Blockstack, 2019’da SEC’in “A + kitle fonlaması serbestliği” başvurusunda bulunduktan sonra bir token satışı başlatmış ve bu durum da onları menkul kıymet piyasasında token satışı vasıtasıyla sermaye toplayan ilk şirket yapmıştı.

Blockstack PBC’nin kurucu ortağı ve CEO’su Muneeb Ali’nin 7 Aralık’ta açıkladığı bilgilere göre; 2020 sonu ilâ 2021 başlarında Stacks blokzincirinin geliştirmelerinin tamamlanmasıyla PBC’nin ekosistem içindeki rolü önemli derecede azaltılmış olacak. Dolayısıyla PBC, Stacks Blokzinciri’nde değişiklik yapamayacak, kontrolü sağlayamayacak ya da blokzincir 2.0’ın geliştirilmesi gerektiğinde bile sisteme müdahale edemeyecek.

“Eşi benzeri görülmemiş…”

Konuyla ilgili olarak ABD’li Kraken borsasının hukuktan sorumlu yöneticisi Marco Santori “Eğer bu doğruysa gerçekten harika… Eşi benzeri görülmemiş… SEC sayesinde oluşacak bu durum, bir token’ın menkul kıymetten, menkul kıymet olmayan bir varlığa tam dönüşünü temsil edebilir” yorumunu yaptı.

Açıklamanın yapılmasının ardından STX’in fiyatı 0.24 dolardan 0.31 dolara yüzde 30’a yakın bir artış yaşandı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: