Blockchain cihazları patlamasına hazır olun

Pazar araştırmaları şirketi MarketsandMarkets’a göre, önümüzdeki 5 yıl Blockchain cihazları pazarının patlama göstereceği dönem olacak.

Pazar araştırmaları şirketi MarketsandMarkets, son raporunda önümüzdeki beş yılda bir Blockchain cihaz patlamasına hazır olunması gerektiğini iddia ediyor. Şirket Blockchain cihazları pazarının 2019’da 218 milyon dolardan 2024 yılına kadar yıllık yüzde 42.5 bileşik büyüme oranıyla 1.3 milyar dolara çıkmasını bekliyor.

Raporda, beklenen bu büyümenin ana unsurları şöyle sıralanıyor:

  • Perakende ve tedarik zinciri yönetiminde Blockchain teknolojisinin giderek benimsenmesi
  • Artan girişim sermayesi finansmanı
  • Dijital varlıkların piyasa kapitalizasyonlarının büyümesi
  • Endüstriler ve bölgeler arasında kripto para kabulünün artması
  • Büyük şirketlerin çeşitli donanım türleri çıkarması
  • Özellikle Asya-Pasifik bölgesinde Blockchain’in farklı uygulamalara dahil edilmesi için elverişli ekonomik durum ve talep artışı var
  • Özellikle Kuzey Amerika, bölgedeki pazarın büyümesine katkı sağlayan birçok Blockchain cihazı tedarikçisine ev sahipliği yapıyor

Öte yandan raporda pazarın büyümesini kısıtlayan temel faktörler olarak belirsiz düzenlemeler, yasal uyumluluklar ve farkındalık eksikliğinden bahsediliyor.

MarketsandMarkets, Blockchain cihazı pazarındaki bazı önemli oyunculardan söz ederken ise Ledger, HTC, Pundi X, Filament, SatoshiLabs, Genesis Coin, General Bytes, Riddle&Kod, Sikur ve Sirin Labs gibi şirketleri sıralıyor.

Önümüzdeki öngörülen bu 5 yıllık büyüme döneminde en büyük pazarın ABD’de oluşacağı tahmin ediliyor. Hemen ardından az bir farkla Asya-Pasifik geliyor. Avrupa ise üçüncü konumunda.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: