Bitstamp’ten XRP özrü: Raporu detaylı şekilde okumalıydık

Bitstamp borsası, XRP’ye “zehirli atık” benzetmesinin yapıldığı Messari raporu için kullanıcı ve takipçilerinden özür diledi.

Dijital varlık borsası Bitstamp, Messari şirketinin 134 sayfalık kripto para raporunda geçen ifadeler için özür diledi. Borsanın Twitter hesabından yapılan açıklamada raporda yapılan yorumların firmanın görüş ve değerleriyle hiçbir şekilde uyuşmadığı kaydedildi.

Araştırma firması Messari’nin CEO’su Ryan Selkis, “2021 yılı için kripto tezi” adlı raporda XRP‘yi “zehirli atık”, Bitcoin fork’larını, Stellar Lumens ve Litecoin’i de “b*k yığını” olarak tanımlamış ve “Bu zehirli atık token’ları regülasyonları düzenleyenler tarafından destekleniyor ve benim kripto evrenine girmemi sağlayan her şeye karşı çıkıyorlar ” yazmıştı.

Bitstamp borsası ise raporu önce yayımlamış ancak gelen tepkiler üzerine ise Twitter hesabından kaldırmıştı. Bitstamp’ten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Dün, Messari tarafından, Bitstamp’ın görüşlerini ve değerlerini yansıtmayan bir dil ile yazılmış raporu yayınladık. Bunun için özür dileriz. 130 sayfadan daha fazla olan bu raporu yayımlamadan önce detaylı şekilde okumadık. Bunu yapmalıydık. Kripto araştırma raporlarına sponsorluktaki amacımız, (kendi görüşlerimizi tam olarak yansıtmasalar bile) halka ücretsiz olarak bu bilgileri sunmaktır. Ancak saygı dışına çıkan ifadeler bakış açısı olarak kabul edilemez.”

Messari CEO’su daha sonra da “yılan yağı” dedi

Bitstamp’in açıklamalarının ardından ise Messari CEO’su Selkis konuyla ilgili konuştu. 130 sayfalık rapora biraz espri katmak istediğini belirten Selkis, buna rağmen yine garip ifadeler kullanmaktan kaçınmadı ve bu kez de XRP için “yılan yağı” benzetmesini yaptı. Bitstamp’in kendilerinden daha “Profesyonel” bir rapor beklemiş olabileceğini belirten Selkis, “Onları korumasız yakalandıkları için suçlayamam” dedi. Öte yandan Messari’nin raporunda 5 kez İngilizce küfür olan “F***” ve 9 kez de “b*k” kelimesinin geçtiği aktarıldı.

Samson Mow’dan destek

XRP konusunda geçen sene de olumsuz yorumları olan hatta bazı topluluk üyeleri tarafından tehdit telefonları da alan Selkis’e destek de geldi. Herkesin Bitcoin maksimalisti olarak tanıdığı Blockstream’in baş strateji yöneticisi Samson Mow ise Selkis’in yanlış bir şey yapmadığı yorumunda bulundu.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: