Bitcoin’in yaygın olduğu Hong Kong’da herkese 1300 dolar bedava para

Dünya çapında birçok önemli borsaya ev sahipliği yapan ve Bitcoin kullanımının en yaygın olduğu bölgelerinden biri olan Hong Kong’da hükümet, 18 yaşın üzerindeki her vatandaşa 10 bin Hong Kong Doları (1300 ABD Doları) para verecek.

Dünya çapında Bitcoin kullanımının en yaygın olduğu bölgelerden biri olan Hong Kong’da hükümet, son dönemdeki protesto gösterileri ve koronavirüs salgınıyla mücadele ederken vatandaşlara kişisel yardımın da dahil olduğu bir bütçe paketi açıkladı.

Buna göre hükümet, 18 yaşın üzerinde olan ve Hong Kong’da daimi oturma izni bulunanlara 10 bin Hong Kong Doları (yaklaşık 1300 ABD Doları) nakit para verecek.

Hükümet ayrıca aylık geliri 2500 doların altında olan çalışanlara da vergi indirimi getirecek. Bu sayede 2021 – 2024 yılları arasında ekonominin yüzde 2.8 büyümesi hedefleniyor.

Binance CEO’su sordu: Ne kadarı kripto paralara gelecek?

Kripto para borsası Binance’in CEO’su, Hong Kong vatandaşlarına dağıtılacak olan toplam paranın büyüklüğüne dikkat çekti ve takipçilerine ne kadarının kripto paralara gideceğini düşündüklerini sordu.

Ayrıca Zhao, “Sadece birkaç gün önce Binance’te Hong Kong Doları desteği sunmuş olduğumuz için mutluyum.” ifadelerini kullandı.

Hong Kong, birçoğunun yasal merkezi olmasa da BitMEX dahil önemli kripto para borsalarının faaliyet merkezi. Ayrıca, 52 Bitcoin ATM’si ile Asya’nın en çok Bitcoin ATM’sine ev sahipliği yapan bölgesi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: