Bitcoin’in Nostradamus’u Tom Lee, 2018 yılı sonu Bitcoin fiyat beklentisini açıkladı!

Geçmişte Lee’nin, Bitcoin fiyatına ilişkin yaptığı öngörülerin bir çoğu doğru çıkmıştı. Ağustos 2017’de BTC 6.000 dolarda iken yıl sonunda 20.000 dolar olacağını söylemiş ve hedefi tutturmuştu.

 

Fundstrat’ın stratejisti ve kurucu ortağı Tom Lee, Bitcoin’in (BTC) yıl ortası itibariyle 20.000 dolara, yıl sonunda da 25.000 dolar civarına ulaşacağına dair tahmini tekrarladı.

Lee’nin 28 Şubat tarihli Fundrage raporunda, 2018’de en az üç halka açık şirketin kendi kripto paralarını yayınlamasını beklediğini yazıyor. Ayrıca Lee’nin, Bitcoin’in bu yıl iki katına çıkabileceğini öngördüğü 2018 başında yaptığı yorumlarını desteklemeyi sürdürdüğü belirtildi.

CoinMarketCap’e göre BTC’nin günlük işlem hacmi, aralık ayında 20,000 doların üstünde iken yapılan günlük işlem hacminin sadece yarısı. Lee, geleneksel şirketlerin kendi kripto para birimlerini yaratma modasına değinerek şunları belirtti:

“Zaten üç büyük şirket yaptıkları açıklamalarda, kripto para piyasalarına olumlu baktıklarını söylemişlerdi.”

Raporda bir çok büyük şirketin kripto para piyasasına gireceği yazıyor

Lee, Rakuten adlı Japonya’nın e-ticaret şirketinin kripto para dünyasına adım atması gibi örneklerin,daha önce öngördüğü yıl sonu Bitcoin fiyatlarına destek olacağını söyledi. BTC’de ki fiyat düşüşlerine bakılmaksızın bu sene bir çok şirketin kendi kripto para birimlerini başlatacağını belirtti. Ayrıca,Japon mesaj uygulaması Line‘ın ocak ayında bir kripto para borsası açacağından ve uygulama içinde kripto para kullanılacağı duyurusundan da bahsetti.

Raporda ayrıca şuana kadar kripto para piyasasına gireceği ile ilgili herhangi bir açıklama yapmayan Starbucks, Facebook ve

gibi birçok büyük şirketin bu yıl Blockchain teknolojisini kullanacakları da yazıyor.

Tom Lee ağustos ayında Bitcoin 20.000 dolar olacak demişti

Lee, Starbucks yönetim kurulu başkanına 27 Şubat tarihindeki açıklamasında bir tüketici ödeme uygulaması için Blockchain’in olası kullanımını işaret etmesine değindi ve hem Facebook hem de Amazon’un bu sene bir kripto stratejisi ilan edeceğini öne sürdü. Facebook’un halka açılması durumunda,hisse senedi opsiyonlu yatırımcıların yanı sıra bir ICO’Da düzenlenebileceğini düşündüğünü söyledi.

%d blogcu bunu beğendi: