Bitcoin’in keskin düşüşü, Amerikan madencilik şirketinde şok etkisi yarattı

Kaliforniya merkezli büyük bir madencilik şirketi, Bitcoin’deki keskin düşüşten sonra faaliyetlerini askıya alma kararı verdi.

Kaliforniya merkezli kripto para madenciliği şirketi Digital Farms, Bitcoin’in fiyatındaki son düşüşten sonra faaliyetlerini durdurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, “Digital Farms’ın kripto para madenciliği faaliyetleri, Bitcoin’in piyasa fiyatındaki keskin düşüş nedeniyle askıya alınmıştır.” denildi.

Digital Farms, yatırım şirketi DPW Holdings’e bağlı. Eski adı Crypto Farms olan Digital Farms, madencilik faaliyetine 1000 Bitmain Antminer S9 ile başlamıştı. Şirket Bitcoin’e ek olarak Ethereum ve Litecoin madenciliği de yapıyordu. 2019 raporuna göre madencilik faaliyetlerinden ilk yılda 1.67 milyon dolar elde edildi.

Şubat ayında 10 bin dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, ilerleyen haftalarda ciddi düşüşler yaşadı. Bu değer kayıpları, madencilik şirketlerine de zor zamanlar yaşattı ve yaşatmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde hash rate’te görülen düşüşler bunun bir yansımasıydı.

Bitcoin, haberin yayına girdiği dakikalarda 6680 dolardan alınıp satılıyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: