Bitcoin’i 80 dolarken satın alan milyarder girişimci fiyat hedeflerini sıraladı

Bitcoin’in kısa süre önce 20 bin doları aşmasıyla kripto para piyasaları gidişatın ne yöne olacağı konusunda pozitif öngörülere sahip olmuştu ancak 40 bin dolar barajının da aşılması yatırımcıların fiyat tahminlerini de bambaşka seviyelere çekmiş görünüyor.

Bitcoin’e olan sevgisi ve güveniyle bilinen dolar milyarderi girişimci ve iş insanı Chamath Palihapitiya, Bitcoin’le ilgili son yorumunda fiyat tahmininin 200 bin dolar olduğunu söyledi.

“İnsanların bana güldüğü görüntüleri gösterin”

CNBC’e katıldığı bir röportajda konuşan Palihapitiya, şu an içinde bulunduğumuz hem ekonomik hem de politik belirsizlik döneminde insanların, Bitcoin’in onlara sunduklarını daha iyi anlamaya başladığını belirtti:

“2012 ve 2013 yıllarında benim CNBC’de Bitcoin hakkında konuştuğum ve insanların bana güldüğü o görüntüleri gösterebilir misiniz? Fiyat nereye mi gidiyor? Muhtemelen 100 bin, daha sonra 150 bin ve 200 bin…”

Sri Lanka doğumlu bir Amerika-Kanadalı iş insanı olan başarılı girişimci, bu fiyat tahminlerinin ne zaman gerçekleşeceğini bilmesinin mümkün olmadığını ancak arzı sınırlı bir varlık olarak Bitcoin’in özellikle ekonomik olarak geleceğimizi göremediğimiz bu zamanlarda makroekonomik etkenlerin tersi yönünde hareket ettiğini ve bunun BTC’nin en büyük gücü olduğunu da sözlerine ekledi:

“Bu fiyatlar hangi dönemde mi olur? Bilmiyorum. 5 yıl, 10 yıl? Ancak buraya doğru gidiyor. Bunun sebebi de belli… Şu anda dünyada yaşananlara her baktığımızda bizi yöneten kişilerin, geçmişe oranla daha az güvenilir olduklarını görüyoruz. Dolayısıyla insanlar da her ihtimale karşı yastıklarının altında saklayabilecekleri, genel ekonomik etkenlerle korele olmayan bir sigorta yapma durumuna geçiyorlar.”

80 dolarken yatırım yaptı

Virgin Galactic yönetim kurulu başkanlığının yanında NBA takımlarından Golden State Warriors’ın da yönetim kurulu üyesi olan Palihapitiya, alımlarını en büyük kripto paranın 80 dolar olduğu dönemde yapmaya başladı. Başarılı iş insanının ne kadar Bitcoin sahibi olduğu net olarak bilinmiyor.

Bitcoin’in yükselişi ve gidebileceği değerler konusunda tek yorum yapan isim Chamath Palihapitiya değil. Amerika’nın en büyük bankalarından olan JPMorgan da geçen hafta BTC tahminini 146 bin dolar olarak açıklamıştı.

Haberin yazıldığı dakikalarda ise Bitcoin yeni bir rekor kırarak 41 bin seviyesini de aşmış durumda. Bitcoin geçen seneden bu yana yüze 350, geçen aydan bu yana ise yüzde 114’lük yükseliş kaydetti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: