Bitcoin’i 3 Bin Dolara Gönderen Patern Ortaya Çıktı! “Bu Seviyelere Hazır Olun”

Bitcoin’i 3 Bin Dolara Gönderen Patern Ortaya Çıktı! “Bu Seviyelere Hazır Olun”

Kriptokoin.com – Yatırımcılar ve usta analistler, ters baş ve omuz paterninin (head and shoulders pattern) bir parçası olarak Bitcoin fiyatının 7.000 dolara düşmesini bekliyor.

Bitcoin grafiklerinde ters baş ve omuz paterni belirdi

Bitcoin fiyatı 24 Şubat’tan bu yana düşüş gösteriyor ve o zamandan bu yana kripto para yüzde 15 düştü. Yatırımcılar ve analistler, yakın vadede BTC için ortaya çıkan bir ters baş ve omuzlar (IHS) oluşumundan dolayı bir miktar daha düşüş öngörüyorlar. Bir IHS oluşumu tipik olarak bir varlık için yerel bir taban yapısını gösterir. Günlük veya haftalık grafik gibi yüksek bir zaman grafiğinde gösterge belirdiğinde genellikle genişletilmiş bir ralliye yol açar. Bitcoin ilk olarak günlük grafikte 6 Ocak gibi erken bir tarihte doğrulanmış bir IHS oluşumu gördü.

Bir IHS formasyonu belirdiğinde, varlık yeni bir yüksek belirledikten sonra sağ omuzdan geri çekilerek önemli ölçüde düşme eğilimindedir. Açık IHS yapısı nedeniyle, trader’lar kısa vadede Bitcoin fiyatının en az 7.500 dolar ila 7.700 dolar arasında bir düzeltme görmesini bekliyorlar. Benzer bir model, Bitcoin fiyatının 3.000 dolara geri çekildiği 2018’in sonlarında daha düşük zaman dilimlerinde ortaya çıktı. Kriptokoin tarafından daha önce bildirildiği gibi, tahminleri tutan analist Peter Brandt da kısa süre önce Bitcoin’de daha aşağı yönlü baskıya yol açabilecek bir baş ve omuz modelinin yer aldığı grafik paylaştı.

Usta analistler, Bitcoin’in 7 bin dolara kadar geri çekileceği konusunda birleşti

Bitcoin fiyatı bir IHS oluşumundan çıktı, daha sonra kısa vadede önemli bir destek seviyesine geri çekilme kaydetmeye başladı. Pierre ve TraderSZ dahil olmak üzere son derece saygın analistler, bu gösterge nedeniyle sonuç olarak Bitcoin fiyatının minimum 7.000 doların ortalarına doğru düzeltileceğini belirtti. Son beş gün boyunca, küresel finans piyasası, bir coronavirüs salgınının ortasında çılgınca her türlü yüksek riskli varlığı satan yatırımcıların bir eğilimini gördü. Makro olayların Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisi belirsiz kalırken, genel olarak yüksek riskli varlıkların etrafındaki olumlu duygu önemli ölçüde azaldı.

Ünlü Trader PlanB Bitcoin İçin Kritik Seviyeyi Duyurdu

Ancak orta vadede yatırımcılar, Bitcoin fiyatının toparlanmasını bekliyor. Deribit gibi platformlarda 2020’nin ortalarında Bitcoin için güçlü bir ralli çağrısı artıyor, bu da yatırımcı ve analistlerin kripto parada 2021’ye doğru iyimser kalmaya devam ettiğini gösteriyor. Haziran ayına kadar sağlam bir Bitcoin toparlanması çağrısında gözle görülür bir artış, yatırımcıların, Mayıs ayındaki halving etkinliğinden sonra baskın kripto para biriminin yükselmeye başlamasını beklediğini gösteriyor.

Kaynak:kriptokoin

%d blogcu bunu beğendi: