Bitcoin’e 700 milyon dolar yatıran şirketten büyük kâr satışı

bitcoin

Yönetimi altında yaklaşık 30 milyar dolarlık varlık bulunan Ruffer Investment, Kasım ayında yaptığı Bitcoin alımlarından sonra yüzde 100’lük bir kâr oranıyla satış yaptı ve yatırımının bir bölümünü elinden çıkardı.

Geçtiğimiz haftalarda, Bitcoin yatırımlarından dolayı pişman olmadıklarını ve yüzde 90 kârda olduklarını belirten şirket bu kâr marjını da aştı ve ilk satışlarını yaptı.

“Maliyet cebe geri döndü”

İngiliz medyasında yer alan haberlere göre; aldığı Bitcoin’lerin değeri yüzde 100’den fazla artınca şirket 650 milyon dolarlık bölümü satma kararı aldı. Firmanın yatırım yöneticisi olan Duncan MacInness kısa sürede elde ettikleri kârdan mutlu olduklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Yatırımlarımızın bu kadar kısa sürede ve başarılı şekilde değerini katlaması bizi şaşırttı. Kasım ayında varlıklarımızın yüzde 2,5’luk oranıyla aldığımız Bitcoin iki katından fazla bir değere ulaştı. Toplamda 650 milyon dolarlık bir kâr satışı yaptık ve elimizde 700 milyon dolarlık Bitcoin kaldı”

Dolayısıyla Ruffer Investment şu anda, Bitcoin için ödediği fiyatı cebine geri koymuş oldu ve üzerine bir o kadar daha Bitcoin’i “kasasında” tutuyor. Yıllardır Bitcoin’in hareketlerini takip ettiklerini belirten MacInness, 2017 yükselişinin kendilerinde Bitcoin ile ilgili ciddi şüpheler uyandırdığını da belirtti.

“Yükseliş yolunun henüz başındayız”

Yatırım yöneticisi MacInness, koronavirüs pandemisinin hzılandırdığı enflasyon, faiz ve tahvil getirilerinin eksiye düşmesi, dünya ekonomisindeki belirsizlikler ve hatta dijitalleşme gibi sebeplerden ötürü bu yükselişin 2017’den çok daha farklı olduğuna inandığını söyledi:

“Her şey dijitale dönüyor. 1 sene önceki halimize göre hayatımız çok daha fazla dijital. Şu anda birçok regüle edilmiş şirket de Bitcoin alıyor. İnsanlar diğer güvenli liman olması gereken varlıklar konusunda umutsuzlar ve Bitcoin dijital altın gibi oldu. Bitcoin’de kurumsallaşma yolundaki uzun yükseliş yolumuzun henüz başındayız”

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: