Bitcoin’deki son düşüş, 1000 BTC’lik bu transferle geldi

Kripto para araştırma şirketi CoinMetrics’e göre, Bitcoin’de dünkü düşüş, Huobi’ye aktarılan 1000 BTC’nin ardından geldi.

Bitcoin, dün 7200 dolar seviyelerinde işlem görürken sabah saatlerinde 6900 dolar seviyelerine gerilemişti. Kripto para, ilerleyen saatlerde de 6750 doları gördü.

Kripto para araştırma şirketi CoinMetrics, bu düşüşün kripto para borsası Huobi’ye aktarılan 1000 BTC’lik transfer sonrasında geldiğine dikkat çekti. Bitcoin’de görülen geri çekilmeden dakikalar önce bilinmeyen birinin Huobi’ye 1000 BTC transfer ettiği belirlendi. Miktar, mevcut fiyatlarla 6 milyon 900 bin dolar değerinde. Bu transferi gerçekleştiren kişinin yatırdığı miktarı piyasaya boşalttığı ve bunun düşüşü tetiklediği düşünülüyor.


Bitcoin transferleri ve fiyat ilişkisi

Bir başka kripto para araştırma şirketi New York merkezli Chainalysis’in baş ekonomisti Philip Gradwell, lider kripto paradaki büyük fiyat hareketlilikleri için borsalara giren paradaki büyük artışların iyi bir gösterge olduğunu ifade ediyor.

Gradwell, “Borsalara kripto para girişlerindeki büyük artışların oynaklığın artacağının iyi bir göstergesi olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle, borsalara transfer edilen miktarlara dikkat etmenizi öneririz.” diyor.

Bitcoin, haberin yayına girdiği dakikalarda 6900 dolardan işlem görüyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: