Bitcoin’de Yeni Bir Düşüş Kapıyı Çalabilir: İşte Alım ve Satımda Kilit Seviye

Teknik analist Mert Bozkurt, önde gelen kripto paralar Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve XRP’deki teknik görünümü Uzmancoin için değerlendirdi.

bitcoin-ethereum-litecoin

Bitcoin: BTC/USD

Günlükte göstergelerimizdeki uyumsuzluk ile birlikte Yükselen Takoz formasyon oluşumu içerisinde hareket eden grafiğimiz saatlikte de Alçalan Takoz formasyonunda hareketini sürdürüyor. Düşüş hareketi yaşanır ise günlükteki desteğimize yakın seviyede Harmonik BAT Pattern oluşumu mevcut. Bu seviye bizim güçlü Destek seviyemiz olarak çalışabilir. Satış yönünde işlemde olanlar için bu seviye kâr al seviyesi olmalı, Almayı düşünenler için ise alım yönünde kullanılacak bir seviye olabilir.

  • Destek seviyeleri: 9250 ve 9000
  • Direnç seviyeleri: 9500 ve 9640
Bitcoin grafiği
Bitcoin grafiği

Ethereum: ETH/USD

4 saatlik zaman diliminde Bayrak Formasyonu içerisinde hareket eden grafiğimiz saatlikte ise TOBO formasyon oluşumu içinde. Boyun çizgisinin kırılıp üstünde kapanış yapması ile birlikte yükseliş 243 seviyesine kadar sürebilir, Formasyonun hedefi yaklaşık 250 civarı ancak 4 saatlik zaman diliminde Bayrak formasyonunun Direnç seviyesi zorlayacaktır. Düşüş devam eder ise Harmonik BAT Pattern oluşumunu tamamlayabilir. BAT Patternin tamamlanma seviyesi 4 saatlik zaman dilimindeki Bayrak formasyonumuzun Destek seviyesine çok yakın bu seviyeden alım yönünde baskı oluşabilir.

  • Destek seviyeleri: 230, 225 ve 220
  • Direnç seviyeleri: 236, 243 ve 245
Ethereum grafiği
Ethereum grafiği

Litecoin: LTC/USD

4 saatlik zaman diliminde Ending Channel formasyon içerisinde hareketini sürdüren grafiğimizde formasyonun zirvesinde 15 dakikalık zaman diliminde oluşturduğu çift tepe formasyonundan sonra 2618 stratejisi ile satış yönünde işlemde olunabilir. ilk hedef 43.50 seviyesi daha sonra da 42.80 seviyesi beklenebilir. Ending Channel formasyonun yukarı kırılımı gerçekleşir ise yeni zirveler beklenmeli.

  • Destek seviyeleri: 43.50 ve 42.80
  • Direnç seviyeleri: 44.40 ve 45.20
Litecoin grafiği
Litecoin grafiği

Ripple: XRP/USD

4 saatlik zaman diliminde Alçalan Üçgen formasyon oluşumunun içinde hareket eden grafiğimizde destek seviyesine yakın bir bölgede saatlik grafikte Libra formasyon oluşumu mevcut. Fiyat hareketimiz bu seviyeye düşüş yaşar ise bu seviyeden alım yönünde işleme dahil olunmalı. Aynı bölge güçlü bir destek seviyesi de oluşturmuş durumda.

  • Destek seviyeleri: 0.18900 ve 0.18570
  • Direnç seviyeleri: 0.19600 ve 0.20100

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: