Bitcoin’de geri çekilme öngören analist: Bu eşsiz bir fırsat sunacak

CNBC’nin finans yorumcusu, kısa vadede Bitcoin’de geri çekilme öngördüğünü ve bunun eşsiz bir alım fırsatı sunacağını iddia etti.

CNBC’nin finans yorumcusu Brian Kelly, kısa vadede Bitcoin‘in rotasının düşüş yönünde olacağını söyledi.

CNBC ekranlarında yayınlanan Fast Money programında konuşan kripto para yatırım şirketi BKCM’nin CEO’su, trader’ların aktif Bitcoin adreslerinin sayısını, fiyatların bir sonraki adımda nereye gidebileceği konusunda bir gösterge olarak izlemeleri gerektiğine olan inancını tekrarladı.

Kelly, Facebook gibi daha geleneksel platformlardaki günlük aktif kullanıcı sayısının eşdeğeri olduğunu düşündüğü aktif adreslerdeki son gerilemeden dolayı, Bitcoin’in yakın gelecekte düşeceğini ifade etti.

Analist, bunun gerçekleştiğinde piyasaya giriş için hayatta bir defa gelecek bir fırsat sunacağını ileri sürdü.

Kelly, sözlerinin devamında ufukta yeni bir Bitcoin rallisinin habercisi olacak işaretleri şöyle sıraladı:

“Her şeyden önce, fiyatın düşeceğini ve aktif adreslerin yükseleceğini göreceğiz. Aralık ve Ocak aylarında gördüğümüz buydu. Fiyatın düşmeye devam ettiğini ve ağdaki aktivitenin arttığını gördük. Muhtemelen bakacağım en büyük şey bu olacak. İkincisi duygu… Herkes Bitcoin’in tekrar öldüğü fikrinde mi? Bu konuşulmaya başlandığında Bitcoin’in yükseleceğini düşüneceğim.”

Kelly, Bitcoin’in aktif adreslerinin aşağı yönde seyretme nedenleriyle alakalı olarak kurumsal trader’ların CME Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri gibi türevlere giderek daha fazla yöneliyor olabileceğinden bahsetti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: