Bitcoin’de derin sessizlik: Bitcoin ve altcoin’lerde dikkatle bakılacak 4 grafik

Teknik analist Mert Bozkurt, önde gelen kripto paralar Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve XRP’deki teknik görünümü Uzmancoin için değerlendirdi.

bitcoin

Bitcoin: BTC/USD

Günlükte oluşturduğu Yükselen Takoz formasyonu aşağı yönlü kırıldı ancak hacimsiz bir şekilde. Tekrardan Takoz formasyonun içerisine giriş sağlayabilir. Takoz formasyonunun alt destek seviyesi Pull Back yaparak test edildi. Saatlikte oluşturduğu TOBO formasyonun hedefi 9418 seviyesi ancak Takoz formasyonunun tekrar içine gider ise hedefini tamamlayabilir. Yükselişine başlar ise gri alan ile belirttiğimiz ARZ bölgesinden tekrardan tepki alabilir ve düşüş devam edebilir.

  • Destek seviyeleri: 9100 ve 8900
  • Direnç seviyeleri: 9400 ve 9600
Bitcoin grafiği
Bitcoin grafiği

Ethereum: ETH/USD

Grafiğimiz 1 aydır yatay trendde fiyat hareketini sürdürüyor. Aynı zamanda 4 saatlik zaman diliminde Bayrak formasyonu yapan fiyat hareketinde gri ile belirttiğimiz arz bölgesi geçmediği sürece yeni bir yükseliş hareketi beklenmemeli. Formasyon Haftalık Direnç seviyesine çok yakın seviyede tamamlanıyor. Formasyonun çalışması ile uzun süredir geçilemeyen bölge kırılıp yukarı yönlü geçilebilir. Gri ile belirttiğimiz Arz bölgesi aynı zamanda Libra formasyon oluşumu bölgesi aynı seviyelerden satış tepkisi gelebilir. Yeşil ile belirttiğimiz destek bölgesi ise aşağı yönlü kırılmadan aşağı trend başlamaz.

  • Destek seviyeleri: 225 ve 220
  • Direnç seviyeleri: 236 ve 242
Ethereum grafiği
Ethereum grafiği

Litecoin: LTC/USD

Günlük grafikte oluşturduğu OBO formasyonun kırılıp boyun çizgisinin altında mum kapanışı yapması, düşüşün sürebileceğini göstermekte. Aynı zamanda 5 kez Destek olarak çalışan seviyesinde kırılıp altında mum kapanışı yapması ile Güçlü Direnç seviyesi haline geldi. Turuncu ile belirttiğimiz Eğik Direnç Çizgisinin üstünde mum kapanışı yapmadığı sürece düşüş devam eder.

  • Destek seviyeleri: 40.50 ve 39
  • Direnç seviyeleri: 42.55 ve 43.50
Litecoin grafiği
Litecoin grafiği

Ripple: XRP/USD

4 saatlik zaman diliminde düşen kanal içinde fiyat hareketini sürdüren grafiğimizde kanal üstüne çıkıp hacimli bir mum ile kapanış yapmadığı sürece düşüş devam eder. Günlükte düzel çalışan destek seviyesinin kırılıp altında mum kapanışı ile orta ve uzun vadede düşüş devam edebilir. Kısa vadede Üçgen formasyon oluşumu içerisinde olan fiyat hareketimizde trend yönünde işlemde olunmasında fayda var. 0.18600 üstünde mum kapanışı olmadığı sürece trend yönümüz aşağı.

  • Destek seviyeleri: 0.17200 ve 0.16900
  • Direnç seviyeleri: 0.18000 ve 0.18450
Ripple grafiği
Ripple grafiği

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: