Bitcoin’ciler fiyat konusunda ikiye bölündü

Genesis Mining’in en son araştırması, Bitcoin sahiplerinin fiyatın nereye gideceği konusunda ikiye ayrıldıkları sonucuna ulaştı.

Genesis Mining şirketi tarafından gerçekleştirilen en son araştırma, Bitcoin sahiplerinin Bitcoin’in fiyatının nereye gideceği konusunda tam anlamıyla iki kampa ayrıldığını gösteriyor.

750 Bitcoin sahibiyle gerçekleştirilen araştırmada, katılımcıların yüzde 50‘sinin blok ödülü yarılanmasının kısa vadede Bitcoin fiyatını pozitif etkilemeyeceğine inandıkları ortaya konuldu. Buna karşın diğer yüzde 50‘si ise Bitcoin’in önümüzdeki üç ayda yükseleceğini düşünüyor.

Daha spesifik olarak, “Önümüzdeki 1-3 ay içinde blok ödülü yarılanması sonrası beklentiniz nedir?” sorusuna karşılık yüzde 50.2‘lik dilim fiyatın artacağını söylerken yüzde 31.8‘i düşeceğini, yüzde 13.7‘si önemli bir değişim olmayacağını ve yüzde 4.3‘ü ise bilmediğini ifade etti.

Aynı soru, 4-6 aylık zaman dilimi için de soruldu ve burada fiyat artışı olacağını öngörenlerin oranı arttı. Katılımcıların yüzde 51.1‘i fiyat artışı beklerken yüzde 28.8‘i fiyatın düşeceğini, yüzde 14.2‘si de önemli bir değişiklik olmayacağını tahmin ediyor. Geriye kalan yüzde 6 da bilmediğini söyledi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: