Bitcoin ve Ethereum fiyat analizi: BTC ve ETH için kilit seviyeler

bitcoin-ethereum

 Bitcoin ve Ethereum, haftaya kötü bir başlangıç yapmadılar. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, 39 bin doların üzerinde seyrederken Ethereum da 1600 dolar civarında alıcı buluyor. Her iki kripto paranın teknik analizinde görünüm nasıl?

Bitcoin: BTC/USDT

4 saatlik grafiğimizde oluşturduğu 2618 strateji işlemi ile iki hedef de alındı. Direnç bölgemiz ile aynı seviyede olan AB=CD formasyonuna gelmeden saatlikte düzeltme hareketine giren grafiğimizde Bayrak formasyon oluşumu mevcut ve kırılım gerçekleşti Kapanışa göre alım yapılabilir ve AB=CD formasyon seviyesine hedef belirlenebilir. 42454 seviyesinin üstünde mum kapanışı ile fiyat, uzun vadedeki yükseliş trendini doğrulayarak devam edecek. Düşüş olur ise 36591 seviyesi güçlü destek olarak belirlenebilir.

Bitcoin grafiği: BTC/USDT
Bitcoin grafiği: BTC/USDT

Ethereum: ETH/USDT

4 saatlik grafikte oluşturduğu Simetrik Üçgen formasyonu hedefini aldı. Hedefe yakın seviyelerde oluşturduğu AB=CD formasyonu düşüş yönünde 1. hedefini aldı. Düşüş devam eder ise 2. hedef olarak 1418 seviyesi takip edilmeli. Daha öncesinde destek olarak belirlediği 1538 ve 1490 seviyeler de takip edilmeli. Orta vadedeki yükseliş sürerse 1690 seviyesinde oluşturduğu Libra formasyonunda satış baskısı gelebilir.

Ethereum grafiği: ETH/USDT
Ethereum grafiği: ETH/USDT

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: