Bitcoin ve büyük altcoin’lerde teknik işaretler, fiyat için ne söylüyor?

Teknik analist Mert Bozkurt, önde gelen kripto paralar Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve XRP’deki teknik görünümü Uzmancoin için değerlendirdi.

bitcoin

Bitcoin: BTC/USD

4 saatlik zaman diliminde Yükselen Takoz formasyonu içerisinde olan grafiğimizde sert düşüşün ardından bir düzeltme hareketindeyiz. Kısa vadede düşen trendde Yükselen Takoz Formasyon oluşumunu yapan fiyat hareketinde takozun aşağı yönlü kırılımı ile birlikte 9000 dolar seviyelerine kadar gerileme olabilir. Formasyonun çalışması için aşağı yönlü kırılım ve altında mum kapanışı gereklidir.

  • Destek: 9500, 9300 ve 9000
  • Direnç: 9950 ve 10150
Bitcoin grafiği
Bitcoin grafiği

Ethereum: ETH/USD

4 saatlik zaman diliminde geçtiğimiz hafta Harmonik Butterfly Pattern oluşumunu tamamlayan grafiğimizde fiyat haftalık direnç bölgesine çok yakın. Kısa vadede sert düşüşünün ardından Yükselen Takoz formasyon oluşumu mevcut. Ayrıca QUASIMODO formasyon oluşumunu da başlatan fiyat hareketimiz direnç seviyesinden tekrar düşüş eğiliminde olabilir.

  • Destek: 230, 225 ve 212
  • Direnç: 250 ve 255
Ethereum grafiği
Ethereum grafiği

Litecoin: LTC/USD

Geçtiğimiz hafta oluşturduğu Harmonik GARTLEY Pattern hedeflerini aldı. Kısa vadedeki düşüşten sonra QUASIMODO formasyon oluşumunun içerisinde olan fiyat hareketimiz direnç seviyesinden düşüş yönlü baskı ile karşılaşabilir. Orta vadede tekrar düşüş trendine girdiğini doğrulaması için 44 altında mum kapanışı gerekiyor.

  • Destek: 46 ve 44
  • Direnç: 48 ve 50
Litecoin grafiği
Litecoin grafiği

Ripple: XRP/USD

4 Saatlik zaman dilimindeki Yükselen Takoz formasyonunun zirvesinden tepkisini gören ve düşüş eğilimi gösteren grafiğimizde kısa vadede de düşüş trendinde yükselen Takoz formasyonu var. Formasyonun aşağı yönlü kırılımı ve mum kapanışı ile birlikte düşüşler hızlanabilir.

  • Destek: 0.20000 ve 0.19620
  • Direnç: 0.20765 ve 0.21077
Ripple grafiği
Ripple grafiği

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: