Bitcoin, tarihinin ikinci en yüksek aylık kapanışını yaptı

Bitcoin, ay boyunca sürdürdüğü yükseliş eğiliminde kapanışı 13 bin 816 dolar ile yaptı. Bu seviye, Bitcoin için 2017 yılının Aralık ayından bu yana görülmemiş bir aylık kapanış seviyesi oldu.

bitcoin (34)

Bitcoin, ay boyunca sürdürdüğü yükseliş eğiliminde kapanışı 13 bin 816 dolar seviyesinde yaparak tarihinin ikinci en yüksek aylık kapanışını gerçekleştirmiş oldu.

Piyasa değeriyle en büyük kripto para, Ekim ayına 10 bin 780 dolar ile başlamıştı ve bir dizi olumlu haberle beraber fiyat 14 bin 100 dolara kadar çıktı. Ekim ayı içerisinde büyük ödeme şirketi Square, 50 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamış, bu gelişme ana akım medya organlarında büyük yankı uyandırmıştı. Square’in Bitcoin alımıyla birlikte ivmelenen fiyat, PayPal’ın kripto para alım satım hizmetini devreye alacağını duyurmasından sonra tırmanışına devam etti.

Bitcoin, en yüksek aylık kapanışı ise Aralık ayında 20 bin dolarlık rekor fiyat seviyesinden sonra yapmıştı. Kripto para, o ayı 13 bin 880 dolarla kapatmıştı.

Fiyat 14 bin doların üzerinde tutunmalı

Bitcoin’de yükseliş hareketinin devamı için fiyatın ilk olarak 14 bin doların üzerinde tutunması gerekiyor. Bloomberg’e konuşan Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, 14 bin dolar seviyesinin önemli bir eşik olduğunun altını çiziyor. Moya, bu rakamın aşılması durumunda çok daha sert bir yükselişin gelebileceğini düşünüyor.

Bitcoin, kripto para borsası Bitstamp’te TSİ 03.10 itibari ile 13 bin 889 dolardan işlem görüyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: