Bitcoin platformu Bakkt’ın ana şirketinden eBay’e satın alım teklifi

Bitcoin alım satım platformu Bakkt’ın ana şirketi ICE, e-ticaret devi eBay’i satın almak için 30 milyar doların üzerinde bir değerleme ile teklifte bulundu.

Wall Street Journal, New York Borsası’nın (NYSE) ve Bitcoin alım satım platformu Bakkt’ın ana şirketi Intercontinental Exchange’in (ICE) e-ticaret devi eBay’i satın almak için resmi olmayan bir teklifte bulunduğunu yazdı.

WSJ’ye göre bu, ICE’nin eBay’i almak üzere yaptığı ilk teklif değil. Bununla beraber son hamle, ICE’nin şu anda kurumsal yatırımcılara hitap eden ve bir yandan da tüketici uygulaması geliştiren Bitcoin platformu Bakkt’ın sahibi olduğu göz önüne alındığında kripto para açısından daha büyük önem kazanıyor.

“Tek çatı altında toplanmaları inanılmaz olur”

Kripto para yatırım yönetimi şirketi Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano da bu gerçeğe dikkat çekerek, “New York Borsası’nın sahibi, eBay’i 30 milyar doların biraz üzerinde bir miktar ile satın almayı düşünüyor. NYSE, Bakkt ve eBay’i tek çatı altında görmek inanılmaz olurdu.” ifadelerini kullandı.

eBay’in başta Bitcoin olmak üzere kripto paraları bir ödeme yöntemi olarak kabul edip etmeyeceği kripto para piyasalarında uzun yıllardır bir spekülasyon konusu oldu. En son geçtiğimiz yılın Mayıs ayında düzenlenen, dünyanın en büyük Blockchain ve kripto para etkinliği olarak kabul edilen Consensus 2019 etkinliğinde e-ticaret devinin kripto para sektöründe aktif bir şekilde var olma kararı aldığını gösteren çeşitli eBay reklamları görülmüştü.

Daha eski bir tarihte ise eBay’in üst düzey yöneticilerinden Scott Cutler, Bitcoin’i “ciddi anlamda” düşünüyor olduklarını söylemişti.

eBay’in Bitcoin veya diğer kripto paralara ilişkin çalışmaları, ICE’nin olası devralımı ile gerçeğe dönüşebilir.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: