Bitcoin madenciliğinde patlama bekleyen şirket, 2020 için fiyat tahmini verdi

2019’un ikinci yarısında teslim edilecek olan cihazlar nedeniyle Bitcoin zorluğunda patlama bekleyen araştırma ve derecelendirme şirketi, 2020 için fiyat öngörüsü de açıkladı.

Token veri ve derecelendirme kuruluşu TokenInsight, dün yayınladığı Kripto Para Madencilik Endüstrisi Çeyrek Dönem Raporunda son dönemde adeta patlama gösteren madencilik sektörünün sürekli artan zorluk ve büyük halka açık blok zincirlerinin Bitcoin’in de kullandığı proof-of-work protokolünden vazgeçmeye başlaması nedeniyle tehlikeye girebileceğini vurguladı.

Şirket, Bitcoin ağının genel zorluğunun yılın sonuna kadar yüzde 48 – 72 oranında artacağını öngörüyor. TokenInsight’ın ölçülü tahmini, yaklaşık yüzde 48’ken iyimser tahmini ise yüzde 72 düzeyinde. Şirket, bu öngörüsünü 2019’un ilk yarısında madencilik şirketlerinin birçok cihaz siparişi almasına fakat bunların çoğunun üçüncü ve dördüncü çeyrekte teslim edilecek olmasına dayandırıyor.

TokenInsight’a göre zorluktaki artış, Bitcoin madencilerinin gelirlerini zayıflatacak, hatta kazanç maliyetleri karşılanmasına yetmeyecek. Şirket, sadece yüksek hash oranlarına ulaşabilenlerin kâr elde edebileceğini öne sürüyor.

Ayrıca raporda, madencilik zorluğuna dayanılarak bir de fiyat tahmininde bulunuluyor. Buna göre, 2020 yılında Bitcoin’in fiyatının 17,077.32 – 23,276.56 dolar aralığında olacağı tahmin ediliyor.

Lider kripto para, TSİ 00.20 itibari ile kripto para borsası Bitstamp’te 10,257 dolardan alınıp satılıyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: