Bitcoin kontratları, CME’de 10,000 doları geride bıraktı

Bitcoin, spot piyasada henüz 10,000 doları görememişken vadeli işlem borsası CME’de bu seviyeyi geçti fakat kısa ömürlü oldu.

Dünyanın en büyük vadeli işlem ve opsiyon borsası Chicago Mercantile Exchange’de (CME) listelenen Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri, Perşembe günü ve dün 10,000 dolar psikolojik engelini geçti.

Fiyat, Perşembe günü 10,010 doları, dün ise 10,030 doları görürken her iki seviye de kısa ömürlü oldu ve lider kripto para, haberin yayına girdiği sıralarda aynı borsada 9865 dolardan alınıp satılıyor.

Bir yandan Bitcoin’e dayalı vadeli işlem sözleşmelerinin fiyatları, 10,000 doları aşarken diğer yandan da hem CME hem de Bakkt gibi büyük borsalarda açık pozisyon sayısı artmaya devam ediyor.

CoinDesk’in derlediği verilere göre, Çarşamba günü CME’deki açık pozisyonlar 248 milyon dolar ile beş ayın en yüksek seviyesine çıktı. Rakam, iki hafta önce 185 milyon dolardı. Aynı gün Bakkt’taki açık pozisyonlar da 13 milyon dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Veri analitiği şirketi Skew’e göre, önceki en yüksek seviye 3 Şubat’ta 12 milyon dolar olarak kaydedildi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: