Bitcoin halving sonrası altcoin piyasasına giren analist, portföyünü açıkladı

finans grafik

Kripto para piyasasında bilinen analistlerden Mati Greenspan, Bitcoin halving’in sona ermesinin ardından porföyünü biraz daha çeşitlendirme kararı aldığını söyledi.

Greenspan, bu ayın başlarında tüm portföyünü Bitcoin’e taşıdığını açıklamıştı. Şimdi ise porföyündeki Bitcoin ağırlığını yüzde 70’e çekerek bazı altcoin’lere giriş yaptığını bildirdi. Buna göre, Greenspan’in portföyünün yüzde 9.43’ünü Ethereum, yüzde 6.68’ini Tezos ve yüzde 6.29’unu ise Zcash oluşturuyor.

Quantum Economics bülteninin yeni sayılarından birinde görüşlerini açıklayan Greenspan, Bitcoin’in temellerinin güçlü olmasından dolayı bir numaralı seçimi olduğunu, artan işlem ücretleri konusundaki endişelerin gemiden inmek için bir neden olmadığını belirtti.

Analist, “Daha ucuz ve daha hızlı olan en az üç düzine kripto para var ancak hiçbirinde BTC’deki güvenlik, dijital kıtlık, değiştirilemezlik veya likidite yok. Bitcoin, bir Starbucks mağazasında kripto parayla kahve almaya çalışırken çok iyi değil ancak Bitcoin’in değer önerisi, zaten kahve almayı kolaylaştırmak değil. Bunun yerine Bitcoin, hükümetler ve bankalardan bağımsız bir varlığa sahip olmayı sağlıyor. Şu anda gerçekten altın standardından vazgeçmek için hiçbir neden göremiyorum.” diyor.

XRP’yi portföyüne dahil etmeyen Greenspan, piyasa değeri ile en büyük dördüncü kripto paranın toplam 100 milyar arzından endişe ediyor. Analiste göre XRP, dijital kıtlık söz konusu olduğunda güvenilir bir kripto para birimi değil.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: