BitCoin Hakkında Çıkan Haberler Kasıtlımı Yapılıyor?

Kahin diye bilinen ABD’li ekonomist Nouriel Roubini’nin, blok zinciri piyasasını “boş bir hayalden ibaret” diye nitelendirmesinin de etkisiyle, en yüksek hacimli ilk 100 kripto para birimi arasından 94’ü düştü

Güney Kore’de kamu görevlilerinin “kripto para birimlerine yatırım yapmalarının yasaklanması ve çeşitli kurumlardan kripto para birimlerine getirilen düzenleme haberleri” etkili oldu.

Roubini de yeni makalesinde, kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojilerinin “boş bir hayalden ibaret” olduğunu ve bu “hayalin sonlanması gerektiğini” savundu. Roubini yayınladığı makalede, Bitcoin ve kripto para birimlerinin başarısız olacağı ve bu nedenle kripto para birimlerinin altında yatan blok zinciri teknolojisine daha güçlü bir savunma kazandırılacağı ve kripto para birimleri başarısız olsa da, blok zinciri teknolojisinin “yenilikçi ve devrimci bir teknoloji olacağı” yönündeki tahminlere ilişkin, “Blok zinciri teknolojisi şu ana kadar en çok abartılan teknolojilerden biridir” dedi.

Tabi bu açıklamaların kasıtlı olduğu.Bu ve bu tarz olmadık anda çıkan haberler ve kişilerin çıkar karşılığı yüksek meblalar ödendiği ve bu açıklamaları yaptığıda konuşulunlar arasında ,bütün herşeye rağmen Bitcoin ve AltCoinler devamlılığını sürdürüyor.

                   

Yinede peşpeşe gelen bu açıklamalardan sonra;

Toplam 1,541 adet kripto para biriminin oluşturduğu piyasada genel bir düşüş gözlemlenirken, piyasanın belirleyicisi Bitcoin son 24 saatte yüzde 4.37 düşerek 11 bin 11 dolardan işlem gördü. Bitcoin 186 milyar 128 milyon dolarlık piyasa hacmiyle piyasanın yüzde 41.7’sini oluşturuyor.

Piyasada gözlemlenen genel düşüşün de etkisiyle piyasa hacmi 446 milyar 43 milyon dolarolarak gerçekleşirken piyasadaki 24 saatlik işlem hacmi ise 17 milyar 355 milyon dolarolarak hesaplandı.

 

%d blogcu bunu beğendi: