Bitcoin fonu, ağır darbe aldığı büyük düşüşten sonra kapatılıyor

Bitcoin’in geçen haftaki düşüşü sırasında ağır darbe aldığı öğrenilen kripto para fonu Adaptive Capital, faaliyetlerini sonlandırıyor.

Kripto para fonu Adaptive Capital geçtiğimiz haftaki düşüşün ardından aldığı büyük darbe yüzünden kapanıyor.

The Block’ta yer alan habere göre şirket, 12-13 Mart ticaret seansı sırasında Bitcoin fiyatındaki sert düşüşün ardından kalan sermayeyi Sınırlı Ortaklarına iade etmeyi planladığını belirtti. Şirket, “Adaptive operasyonları kapatma ve kalan fonları yatırımcılara iade etme kararı aldı. Bu dengesiz bir ortamda devam eden operasyonların risklerinin muhtemel faydalardan daha ağır olduğuna inanıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Bilindiği üzere, Bitcoin fiyatı, 13 Mart günü bin dolardan daha fazla değer kaybı yaşadı. Bu düşüş, büyük çoğunluğunu profesyonellerin oluşturduğu satış dalgasıyla birlikte geldi.

Adaptive, satış dalgasına uygun şekilde yanıt verilememesi ile ilgili ise “altyapı yetersizliğini” sebep gösterdi. Mektupta yazılmasa da şirket, BitMEX’ten kaynaklanan bir mağduriyetten muzdarip olabilir. Bitcoin’in büyük fiyat düşüşü sırasında BitMEX 45 dakikalığına servis dışı kalmıştı. Borsa, bulut hizmet sağlayıcısında donanım sorunu olduğunu belirtmiş ve bu da taleplerin 02:16 ve 02:40 (UTC saati ile) arasında gecikmesine neden olmuştu. Sistem ise saat 03.00’te tekrardan çalışmıştı. Adaptive’in tasfiye olan hesaplara geri ödeme yaptığı ifade ediliyor.

Mektupta ayrıca Adaptive, “Günlük olarak kullandığımız bir dizi saygın borsa, platform ve araç, fiyat düşüşü sırasında operasyonlarını durdurdu.” ifadelerini kullandı. Söylenenlere göre şirket, yüzde 50’ye yakın düşüşten ciddi şekilde etkilendi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: