Bitcoin, Ethereum, Litecoin için PayPal’a akın

PayPal CEO’su, Bitcoin ve kripto para hizmetlerini duyurmalarından sonra inanılmaz bir talep aldıklarını söyledi.

bitcoin (38)

Ödeme devi PayPal, Bitcoin ve kripto para desteğini duyurmalarından bu yana beklenenden çok daha fazla ilgi gördüklerini açıkladı.

PayPal CEO’su Dan Schulman, üçüncü çeyrek mali sonuçlarını açıkladığı konferans görüşmesi sırasında şirketin kripto para hizmetleri için şaşırtıcı oranda kayıt aldıklarını bildirdi. Schulman, “Birkaç gün önce kripto para hizmetlerini kullanıcı tabanımızın yüzde 10’una sunmaya başladık fakat bekleme listemiz beklentilerimizin 2-3 katına çıktı.” ifadelerini kullandı.

PayPal, şu anda Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin alım satımına izin veriyor. Önümüzdeki yıl daha fazla kripto para desteği kullanıma sunulacak ve hizmet ABD dışındaki ülkelere de genişletilecek.

Schulman, “Aldığımız talep doğrultusunda günlük 10 bin dolar sınırını 15 bin dolara çıkaracağız ve önümüzdeki iki ila üç hafta içinde ABD’de herkesin kullanıma sunmaya başlayacağız. Daha sonra ABD dışına da açılacağız ve önümüzdeki yılın ilk yarısında bu hizmetleri Venmo’da da sunacağız. Halihazırda kripto para satın almış olan kişilerin kripto para yatırımlarında neler olduğunu kontrol etmek için cüzdanlarını günde birkaç kez açtıklarını görüyoruz.” dedi.

PayPal CEO’su, PayPal’ı sistemine entegre etmiş olan 28 milyon satıcıdan alışveriş yaparken kripto para kullanımını sağlayacaklarını bir kez daha yineledi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: