Bitcoin diken üstünde! Amerikan seçimleri, fiyatı nasıl etkileyecek?

Kripto para serbest yatırım fonu Arca’da yatırım yöneticisi olan Jeff Dorman, ABD seçiminde yarışı kimin kazandığının hiçbir önemi olmadığını ve Bitcoin’in yükselişine devam edeceğini belirtti. Dorman, “Sonuçta piyasadaki belirsizlik ortadan kalkacak. Sonucu ne olursa olsun… Piyasa için önemli olan bir kazananın olması.” dedi.

bitcoin (36)

Business Insider’a bir röportaj veren Arca’nın yatırım yöneticisi olan Jeff Dorman, Wall Street’teki muhafazakar yatırımcıların, son dönemdeki olumlu gelişmelerle birlikte Bitcoin’e karşı olan önyargı ve korkularını atlattıklarını belirtti ve “Onlar belki ilk olmak istemediler ama kesinlikle kapıdan giren son kişiler de olmak istemiyorlar” dedi.

“Yeter ki bir kazanan olsun! Tüm risk varlıkları muazzam şekilde yukarı gidecek”

Bitcoin ve diğer risk varlıkları için, ABD seçimlerini kimin kazandığının bir önemi olmadığını belirten Dorman, “Sonuçta piyasadaki belirsizlik ortadan kalkacak. Sonucu ne olursa olsun… Piyasa için önemli olan bir kazananın olması. Bu onlar için yeterli… Birçok yatırımcı dengeli ve ucu ucuna bir seçim bekliyor. Çoğunluğun iki parti tarafından da elde edilemeyeceği düşünülüyor. Hiç fark etmez. Çünkü tüm risk varlıkları muazzam şekilde yukarı gidecek ” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz hafta 13800 seviyelerini de aşan Bitcoin, cumartesi günü de 14 bin sınırını geçmeyi başarmıştı. En büyük kripto paranın son dönemde PayPal, MicoStrategy, Square ve Mode gibi şirketlerden gelen olumlu haberlerle bir çıkış içinde olduğu net şekilde görülüyor. Ünlü yatırımcı Paul Tudor Jones da Bitcoin’in enflasyona karşı en büyük araç olduğunu belirtiyor.

Paul Tudor Jones’un tek başına bir boğa piyasası hareketi başlatmasının mümkün olmadığını ancak endüstriye giriş yapmak isteyip de korkuları olan insanların bu endişelerini giderdiğini söyleyen Dorman, Wall Street’teki yatırımcılar bu kapıdan ilk giren olmak istemediler ancak sonuncu da olmak istemiyorlar” şeklinde konuştu:

“Kapılar bir kez açıldı mı, herkes için açılır. Paul Tudor Jones tek başına bir boğa piyasası için yeterli olmaz ancak Bitcoin’e olan talebin artmasında mutlaka etkili olur”

Kendisini bir Bitcoin boğası olarak tanımlayan Dorman, “fintech” firmalarının dijital varlıklar için hizmet sunma konusunda daha hızlı hareket ettiklerini ve bu anlamda geleneksel finans endüstrisini bozduklarını söyledi:

“Geleneksel bankalar ve ‘fintech’ firmalarının bu seneki hisse senedi fiyatlarına bir bakın. PayPal ve Square gibi firmaların, JP Morgan ve Bank of America gibilerine oranla nerelere gittiğini görün. Bitcoin için iyi olan bu gelişmeler bankalar için daha da kötü sonuçlar doğurabilir. Bu fintech şirketleri şu anda bankaların sunamadığı hizmetleri sunuyor.”

Dorman ayrıca, Bitcoin’in Amerikan dolarına karşı değil ama enflasyona karşı bir güvenli liman varlığı olduğunu belirtti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: