Bitcoin cüzdanı şirketinin CEO’suna büyük suçlama: “355,000 BTC akladı”

Bitcoin için cüzdan hizmeti veren DropBit 36 yaşındaki CEO’su Larry Dean Harmon, 355 bin Bitcoin’i akladığı suçlamasıyla karşı karşıya.

Kripto para cüzdan sağlayıcısı DropBit şirketinin CEO’su Larry Dean Harmon, darknet işlemleri için olay sırasında 311 milyon dolar değerindeki yaklaşık 355 bin Bitcoin‘i aklama iddiasıyla suçlanıyor.

The Block’un Cleveland’dan aktardığı habere göre; Aralık ayında gözaltına alınan ve 6 Şubat’ta tutuklanan 36 yaşındaki Harmon para aklamak için komplo kurmak, belgelenmemiş paranın aktarılma işini yönetmek ve yine parayı aktarmakla suçlanıyor.

Harmon suçlandığı bir diğer konu ise darknet aracılığıyla AlphaBay’de yasa dışı ilaç ve uyuşturucu satışı.

2017’de otoriteler tarafından kapatılan AlphaBay, Fentanyl ve eroin satışının yapıldığı en büyük site olarak görülüyordu.

Harmon’un 2014-2017 yılları arasında 354,468 Bitcoin’i, Helix adlı mikser şirketi aracılığıyla akladığı (dönemin karışılığı yaklaşık 311 mlyon dolar) belirtiliyor. Aynı sayıdaki Bitcoin’ler bugün 3,7 milyar dolar değerinde.

Savcılar ise Harmon’un milyonlarca dolarlık ceza almasını ve tüm mal varlığının el konulmasını talep ediyorlar.

Compound danışmanı Jake Chervinsky konuyla ilgili Twitter’dan ‘Zor…’ yorumunu yaptı ve Adalet Bakanlığı’nın “belgesiz paranın aktarımı suçlamasıyla çok ileri gittiğini” yazdı.

Kripto para konularıyla ilgili podcast yayınları yapan Peter McCormack ise konuyla ilgili olarak Tweet’lerinde Harmon’un kardeşi Gary Harmon’la konuştuğunu ve Harmon’un tüm mal varlığına el konulsa bile kaçma şüphesi olduğu suçlamasını kabul etmediğini belirtti.

McCormack ayrıca DropBit’in iş hayatına devam edeceğini, Gary Harmon ve tüm geliştiricilerin işlerine devam ettiklerini söyledi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: