Bitcoin, Coinbase CEO’sunu hayal kırıklığına uğrattı

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Bitcoin’den beklediği fiyat tepkisini göremediği için hayal kırıklığına uğramış görünüyor.

Bitcoin’in yaşadığı yüzde 16’lık büyük düşüş Amerika’nın en büyük kripto para borsası CEO’su Brian Armstrong için de şaşırtıcı bir durum.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kişisel Twitter hesabında paylaştığı bir gönderide, BTC’nin küresel piyasalar kargaşa yaşadığı dönemde beklenilen hareketin tam tersini yaptığını belirtti.

Armstrong, “Böyle bir ortamda Bitcoin fiyatının düştüğünü görmek şaşırtıcı, tam tersini beklerdik.” ifadelerini kullandı.

Armstrong’dan önce de başarılı trader John Bollinger, son Bitcoin düşüşünü tahmin edemediğini, tam tersine böyle bir dönemde Bitcoin’in bir güvenli liman görevi görmesini beklediğini belirtmişti.

Ekonomist Nouriel Roubini ise BTC’nin diğer varlıklardan daha fazla düşüş yaşaması sebebiyle bir risk-off yani “bekleme durumu varlığı” olarak görülemeyeceğini belirtiyor.

Bu arada, Bloomberg analisti Joe Weisenthal, yatırımcıların daha fazla nakit elde etmek için her şeyi tasfiye etmeye niyetinde oldukları fikrini de yineledi.

Weisenthal, “Ben hiç şaşırmadım. Hatta bu konuyu dün gece birkaç tweet’te yazdım. İnsanlar panik durumlarında ellerindeki yatırımları tasfiye ederler ve fiat para cinsinden ödemek durumunda oldukları faturalarını öderler.” yorumunu yaptı.

Weisenthal, ayrıca “Bitcoin’in gerileme döneminde iyi bir saklama varlığı olduğu fikrini hiç benimsemedim. Ancak işin içine kurumsal para girdikten sonra, ondan piyasaya bağımsız hareket etmesini de bekleyemezsiniz. Çünkü o noktada nakit toplamak için satma durumu olur.” ifadelerini kullandı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: