Bitcoin Cash’te büyük endişe: “Ölüme götürebilir”

Bitcoin Cash’e getirilmek istenen madencilik vergisi, topluluktan birçok kişiyi isyan ettirdi. Bazıları, bunun Bitcoin Cash’in ölümüne yol açacağından korkuyorlar.

Bitcoin Cash destekçileri, birkaç gün önce önerilen madencilik vergisinin merkezi yolsuzluğa ve nihayetinde de kripto paranın ölümüne yol açacağından endişe ediyorlar.

Çarşamba günü, madencilik havuzu BTC.TOP’un CEO’su Jiang Zhuoer, Bitcoin Cash’in gelişimini finanse etmek üzere bir öneri sundu. Söz konusu öneri, Bitcoin Clash madencilerinin çıkardıkları BCH’lerin %12.5’ini Hong Kong’daki bir merkezi fona aktarılması yönündeydi.

Öneri, bunu ağa bir saldırı olarak gören Bitcoin Cash topluluğunun bazı üyeleri tarafından öfkeyle karşılandı. “Annapurna” olarak bilinen bir Bitcoin Cash destekçisi, Reddit‘te fonla mücadele etmeye adanan bir başlıkta “Önerilen ‘altyapı fonu’ Bitcoin Cash gelişiminin düşmanca ele geçirilmesidir. Bu değişiklik bir truva atıdır.” ifadelerini kullandı ve buna müsaade edilmemesi gerektiğini vurguladı.

Yazının devamında ise planın geliştiricileri desteklemekle bir ilgisi olmadığını, gelecekteki diğer madencilerden çalmakla ilgili olduğu ve fonları kontrol edenlerin gücü elinde tutacağı belirtildi. Ayrıca oluşturulacak böyle bir merkezi fonun istediği değişikleri zorlayabileceği, istemediklerini ise dışarıda bırakabileceği kaydedildi.

Öneri, BTC.TOP, Antpool, BTC.com, ViaBTC ve Bitcoin.com olmak üzere Bitcoin Cash’in en önemli madencilik havuzlarının beşi tarafından destekleniyor. Bu havuzlar, Bitcoin Cash hashrate’inin yüzde 32.5’ini oluşturuyor.

Oluşturulmak istenen fonu kimin yöneteceği henüz belirsiz. Tüm madencilik ödüllerinin yüzde 12.5’inin aktarılmasının planlandığı fon, mevcut fiyatlarla günde yaklaşık 600,000 dolar alacak. Sadece bir yılda ise 216 milyon dolara ulaşacak.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: