Bitcoin Cash bölündü: Son bloku Binance çıkardı

Bitcoin Cash’te planlanan hard fork gerçekleşti ve iki yeni zincir ortaya çıktı. Bitcoin Cash Node (BCHN), baskın zincir olarak konumlanırken Bitcoin Cash ABC (BCHABC), yola devam edemeyebilir.

zincir

2017 yılında Bitcoin’den çatallanarak oluşturulan Bitcoin Cash ağı, bugün iki yeni blok zincire bölündü.

Bitcoin Cash, önemli bir güncelleme için hard fork (mecburi çatallanma) gerçekleştirdi. Bu güncelleme, diğer ek özelliklerin yanı sıra yeni bir madencilik algoritması getiriyordu. Bitcoin Cash’teki diğer kamp Bitcoin Cash ABC (BCHABC), madencilik ödüllerinin yüzde 8’inin geliştirici ekibe aktarılmasını sağlayacak yeni bir kural talep ediyordu. Bu noktada anlaşmazlığa düşen Bitcoin Cash Node (BCHN) ve Bitcoin Cash ABC (BCHABC), şimdi iki yeni blok zinciriyle yola devam ediyor.

BCH ismini büyük olasılıkla BCHN alacak

Bitcoin Cash madencilerinin yüzde 80’inden fazlası BCHN’yi desteklerken BCHABC’yi destekleyen madencilerin ağırlığı ise sadece yüzde 0.3’tü. Haberin yayına girdiği TSİ 20.15 itibari ile Bitcoin Cash ABC’nin sadece bir bloku bulunurken Bitcoin Cash Node’da bu 20’yi aştı. Tablo, baskın zincirin Bitcoin Cash Node olacağını ve dolayısıyla “BCH” ismini BCHN’nin alacağını gösteriyor.

Yeni coin 13 dolardan işlem görüyor

Bitcoin Cash’te son ortak blok ise Binance tarafından çıkarıldı. Bölünmeden sonra oluşan ilk bloku da AntPool çıkardı. BCHN, kripto para borsası Bitfinex üzerinde 244 dolardan işlem görürken bir diğer kripto para BCHABC ise 13.6 dolardan alıcı buluyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: